| LadyGaga_4418 a întrebat:

Acum cateva zile m-am despartit de fostul meu prieten din cauza ca zicea ca nu stiu sa ma port intr-o relatie si ca nu stateam langa el ceea ce nu e adevarat.noi ne-am iubit mult si l-am intrebat daca inca mai tine la mine dar el a zis ca nu si a inceput sa rada si zicea ca eu mai tin la el ceea ce e adevarat dar eu vad asta in ochii lui exact cum se uita la mine in ora.va rog ajutati-ma dati-mi un sfat! mersi mult

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Ce vrei sa faci? Crezi ca mai are rost sa te impaci cu el? Eu cred ca nu...Chiar daca se uita la tine, nu o sa mai fie la fel. A spus ca nu mai tine la tine, de ce ar minti? Nu vreau sa-ti ranasesc sentimentele, acum sincer, dar as vrea sa fi realista. E foarte trist sa fi cu cineva in clasa cu tine, o sa fi nevoita sa-l vezi tot timpul. Dar ignora-l, arata-i ca nu iti pasa. Daca mai dovedesti ca iti pasa, o sa se joace cu asta pentru ca vazut ca ai o slabiciune pentru el.Nu-l lasa sa faca asta, nici un baiat nu merita satisfactia asta!

2 răspunsuri:
| Cristina8145 a răspuns:

Buna,
'nu stii sa te porti' este o fraza foarte copilareasca si totodata o scuza foarte buna de a se desparti de tine.
Daca intr-adevar te-a iubit nu cred ca poate trece peste o despartire atat de usor si probabil ca vrea sa te necajeasca putin, ar trebui sa-i fii mai indiferenta fata de el, asta il va enerva putin si sigur ai sa il recastigi incetul cu incetul daca tine intr-adevar la tine. happy

| oO a răspuns:

Heihappy
Pai poate te'ai purtat putin imaturhee hee
Incearca sa te schimbi putin ...Stiu ca e greu dar daca'l iubesti si il vrei inapoi fa sacrificiul asta
In preajma lui fi si tu mai matura

Sper ca te-am ajutat scumpoo... te'am kiss