| Sara2 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani jumate, dar nu simt nimic pentru el, dar mi-ar fi greu sa ma despart de el, este vorba de obisnuinta, as vrea sa poruncesc inimii sa il iubesc deoarece este un baiat deosebit, cum as putea face asta? sufar enorm ca kucrurile nu stau intotdeauna asa cum ne dorim sad, suntem diferiti, ne plac lucruri diferite, locuri diferite si muzica diferita, fiecare gandim diferit, si suntem ca 2 cutite tari, credeti ca este in regula sa fac urmatorul pas cu el? mi-as dori mult relatia sa decurga altfel, sa fie mai multa armonie, dar merge in gol, ne certam si foarte mult

14 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Din cate spui relatia ta nu merge deloc!
Nu are rost sa continui cu ceva imposibil! la fel cum tu nu te poti schimba,nici el nu poate! niciodata n-o sa puteti fi un singur suflet, ceea ce este dragostea!
Acum tu stii ceea ce vrei pentru tine, sa te minti mereu, sau sa-ti continui viata departe de aceasta persoana sperand ca intr-o zi sa gasesti persoana potrivita, care te ridica la nori de fericire!

evenso
| evenso a răspuns:

Ma intreb ce ai simtit fata de el cand ai intrat in aceasta relatie?
Ar trebui sa stati de vorba si sa fi sincer cu el, relatie voastra nu are viitor daca nu ai sentimente fata de el.

| Alexandru0007 a răspuns:

Care e urmatorul pas? eu zic sa incepi sa cunosti pe altcineva sa vezi cum e

| wolder a răspuns:

Suntem diferiti... Eu si iubitul meu suntem diferiti!
Ne plac lucruri diferite si asta nu ne deranjeazabig grin. locuri diferite si mergem acolo
Muzica difera invata unul de la celalalt despre muzica fiecaruia
Gandirea mereu va fi diferita ai ce sa vorbesti daca gandeati identic ce mai vorbeatilaughing?
Astea nu-s motive.
Armonia si fericirea trebuie create, asa si dragostea!
N-am cum sa-ti spun sa-l iubesti. e un sentiment nu un ordin.
Fa-ti ordine in ganduri, in tine... si va fi altfel

| crack123 a răspuns (pentru wolder):

Daca in 2 ani si ceva nu a ajuns sa nutreasca sentimente de iubire fata de el, nu o sa o poata face nici in continuare, eu zic sa pui punct, in ritmul asta nu o sa faci decat sa te chinui, si o sa-l chinui si pe el.

| wolder a răspuns (pentru crack123):

Eu am zis doar un sfat, ea face ce vrea

| crack123 a răspuns (pentru wolder):

Mai mult decat sa dam sfaturi oricum nu putem.

| wolder a răspuns (pentru crack123):

Asa ebig grin

| Azµre a răspuns:

Atunci ce iubire mai este asta dacă vă obișnuiți unul cu altul sau mai bine zis vă plictisiți?
Trebuie să puneți anumite aspecte în prim plan, încredere, respect, înțelegere, sinceritate, că duceți lipsă de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa te desparti daca nu te face fericita. Ti-ai facut iubit ca sa fi fericita, nu trista... timpul trece, iar mai tarziu ai sa regreti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti indragosti la comanda, asta-i sigur. Acum, depinde ce simte si el pentru tine. Daca el simte pentru tine ce simti tu pentru el, adica nimic, va puteti desparti in liniste, fara cearta. Dupa aceea, desigur, daca doriti, puteti ramane prieteni. Asta ar fi cea mai buna solutie, din punctul meu de vedere. Insa, daca el este indragostit de tine, lucrurile vor sta destul de diferit. Adica, o sa ''sufere'' cateva zile si apoi o sa-i treaca. Conteaza si ce varsta are, daca este un pusti de 15 ani, va trece repede peste.

| hotdesire a răspuns:

In mod sigur nu e ok sa ramai cu el. ti-ai distruge viata.
intrebarea e: de ce mai stai cu el?
e un baiat deosebit, are grija de tine, te satisface sexual, ai un viitor langa el?
ce motive ai sa fi cu el?

| DaRyuSN a răspuns:

Incearca sa vorbiti deschis despre asta..pentru ca daca dupa 2 ani jumate il consideri deosebit e posibil sa nu gasesti altul mai "deosebit" toata viata.

| Cicilinaa a răspuns:

Buna big grin! Am trecut prin ceva asemanator timp de 3 saptamani. Inainte de aceasta relatie am iubit o persoana si inca o mai fac. Fara sa vreau m-am bagat intr-o relatie cu un tip la inceput nu aveam de gand sa continui, stiam ca n-o sa pot iubi din nou. Au trecut 3 saptamani de cand eram cu el, si nimci, decat ma atasasem, nici un fel de sentiment. Si el stia asta de la bun inceput ca n-am sa pot avea vreun sentiment, asa ca am decis de comun acord sa ne despartim, a fost greu, simteam ca n-o pot face, dar nu s-a schimbat nimic intre mine si el, vorbim, ne purtam exact la fel!
Sfatul meu pentru tine este sa incerci sa pui punct relatie, pentru ca nu ai sa ai vreun sentiment curand pentru el, daca nu s-a creat timp de 2 ani, si daca ai sa continui o sa fie durerost pentru tine, pentru ca stii ca nu ai sa poti duce asta intr-un puct fericit. Si chiar de va despartiti, pastrati legatura amical, o sa te simti mai bine asa, poate o pauza nu strica in viata ta sentimentalabig grin!
Sper ca mi-ai inteles povestea si sfatul de asemenea. :*