| Manciu_Beatrice_1999 a întrebat:

Am o relatie de 7 luni de zile, baiatul cu care sunt ma jigneste non-stop, sa incep cu inceputul, ne-am cunoscut pe Facebook, eu inca eram indragostita de fostul meu iubit, dar voiam din suflet sa il uit, m-am gandit ca daca incep o noua relatie v-a fii raiul de pe pamant pentru mine, am inceput relatia, bineinteles ca nu am trecut peste fosta relatie si l-am inselat, mi-a parut cel mai rau pentru ca in capul meu nu merita, dar. trecand peste ce am facut eu, el ma chinuie zi de zi, ma jigneste, ma bate, ma inseala, imi cere bani ( de jignit si de cerut bani imi cerea si inainte sa il insel ), imi jigneste parinti si toti apropiati, seara trecuta, a venit la tata meu si i-a spus ca eu l-am inselat, fara sa spuna ca si el ma bate si etc., parintii mei sunt in prag de divort, tata meu nu mai vrea sa ma cunoasca, nu mai vrea sa stie de mine, el imi spune mereu daca nu faci aia ( ce imi ordona el ) imi bag piciorul in ea relatie, vineri seara si-a pus fosta iubita sa ma sune si sa ma ameninte si dupa mi-a spus ca ma iubeste, mama mea plange incontinu din cauza lui, eu la fel, ma chinuie pur si simplu dar parca nu pot renunta la el nicicum, daca nu e el parca nu e nimeni pe pamantul asta sad ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Omis a răspuns:

In primul rand, vreau sa stiu cati ani ai?
In al doilea rand, tu ai putea avea o forma de dependenta fata de acel baiat, ceea ce nu e ok. Acest lucru nu e ok nici daca partenerul se comporta frumos, dar mai ales daca se poarta urat, asa cum spui tu. Din punctul meu de vedere e inimaginabil ceea ce ne-ai scris.
Tot ce trebuie tu sa faci e sa te gandesti la faptul ca parintii tai te-au facut pentru a fi iubita (lasand la o parte neintelegerile dintre ei), nu pentru a-si bate o persoana joc de tine si pentru a te calca in picioare. Esti femeie sau ma rog, vei fi o femeie intr-o zi. Gandeste-te la acest aspect. Respecta-te. El nu-ti ofera nimic trainic. Iubirea nu se arata prin bataie si injuraturi.
"Daca nu e el parca nu e nimeni pe pamantul asta", la asa ceva nici macar nu trebuia sa te gandesti, e o prostie si ajungem din nou de unde am plecat, la faptul ca esti dependenta de el. Relatia asta nu-ti aduce nimic bun. Ce te vei face daca la un moment dat vei ramane si insarcinata cu el? Vrei ca acel copil sa traiasca intr-un asemenea mediu? Cred cu tarie ca nu. Atunci stii ce ai de facut. Stiu ca ai sa plangi si ai sa simti ca nu mai poti, dar iti va trece, totul trece.

Eu am o vorba : "Orice apus are un nou rasarit!" happy

Sper ca vei lua decizia corecta, sa ne auzim cu bine!

| Manciu_Beatrice_1999 explică (pentru Omis):

Sunt insarcinata cu el, am aflat tocmai astazi, am facut 3 teste!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Manciu_Beatrice_1999):

Bravo! Esti desteaptă, ce varsta ai drăguțo.

| Omis a răspuns (pentru Manciu_Beatrice_1999):

Ceea ce-ti pot spune acum e faptul ca-ti doresc ca tu si viitorul tau copilas sa fiti sanatosi! Sper sa iei decizia corecta in ceea ce priveste relatia ta cu acea persoana, pentru a-i oferi copilului tau un trai decent si fericit. El nu va merita sa sufere, asa ca fii tare si ia decizia corecta!

Sa ne auzim cu bine!

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Tu vrei sa ajungi sa te bage in spital sau Doamne Fereste in mormant? Cum naiba sa stai cu un asa dobitoc? Esti prea fraiera, sincer. Scuza-ma ca iti spun asa dar nu imi pot imagina cum cineva poate fi intr-o relatie cu un baiat violent. Trebuie sa scapi de el cat mai rapid altfel o sa ajungi rau de tot. Gandeste-te la tine si la viitorul tau. Ce ai de gand? Sa ai 40 de ani si sa iti astepti sotul acasa pentru bataia de seara? Tu in loc sa ai un iubit si viitor sot care sa te respecte, sa te iubeasca, cu care sa faci lucruri distractive si cu care sa te simti fericita si implinita, stai cu un dobitoc care te bate? Nu vrei ca in loc sa mananci bataie sa iesi cu el la o cina romantica sa mancati ceva nou? Nu ai respect fata de tine si nu te iubesti deloc daca nu renunti la batjocura asta. Scuza-ma fiindca sunt atat de dura. Sper sa te destepti cat mai rapid.

| MCRgurl a răspuns:

Gandeste-te bine.Ce iti aduce tie relatia asta cu el in afara de suferinta? Nimic.Nici macar nu cred ca te iubeste.Si tu ai gresit mult inselandu-l, dar nici nu se compara inselatul cu batutul unei femei.Eu zic sa iti bagi mintile in cap, sa te maturizezi si sa realizezi ca iti faci rau singura stand cu el, si e cazul sa renunti.Asa cum ai trecut peste fostul, treci si peste imbecilul asta.

| RAY a răspuns:

Aceste relati psihopatice sunt foarte preferabile de femei, cum voua va plac dramele nici nu-i de mirare ca nu poti renunta la el

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar si dupa atatea jigniri si batai, tu tot nu stii ce sa faci?
Sa o rupi naibii cu jigodia aia, ca numai iubit nu se poate numii!
Viata este frumoasa si merita traita cu cineva care te iubeste, te respecta si-ti aduce fericire in viata!
Da-i un sut in dos astuia si cauta-ti altul!

| mihai69 a răspuns:

Oar ce te oprește să-i dai papucii?!? Încă nu ți-a rupt niciun os și mai aștepți o vreme, poate reușește?

| cristimihailov a răspuns:

Daca nu renunti la el, atunci va trebui sa continui sa suferi.

| cristi10grei a răspuns:

Lasa-l si nu te uita in urma! esti cumva blestemata? sa stai cu el esti legata de el?

| Helpme99 a răspuns:

O Doamne. Sunt alte milioane de baieti care abia asteapta sa gaseasca o fata si pe care ar sti sa o trateze. Nu fi bleaga, cum sa ramai cu el cand iti face lucruri de genul. E vreun cocalar?
Sfatul meu e sa.l parasesti.

| Andrei101010 a răspuns:

Esti proasta?"Ma chinuie dar nu pot renunta la el". Atunci de ce ai mai pus intrebarea asta aici? Daca tu nu vrei sa renunti la el? Du-te si traieste "fericita"cu el daca nu vrei sa il lasi si sa gasesti ceva mai bun.Pentru ca mereu se poate mai bine!