| Iustina_1557 a întrebat:

Off.o sa incep cu inceputul va anunt de pe acum ca o sa scriu mult!
Acum 5 ani am inceput o relatie cu un baiat mult mai mare ca mine relatia a mers perfect dar..Intr-o zi el tot imi spunea ca l-am inselat cu cine si chestii de astea Eu atunci nu prea stiam ce inseamna "inselat" tin sa mentionez ca el a fost primul barbat din viata mea si nu prea aveam experienta In ziua aia am ramas seara la el nu am mai plecat acasa si a inceput sa fie nervos sa ma ameninte ca ma omoara si chestii de genu Mam speriat nu am stiut ce sa fac si primul cuvant care mi-a venit in minte la intrebarea Cu cine mai inselat? Am zis ca cu fratemiu nu e adevarat spun sincer dar mam blocat eram foarte speriata nu stiam ce avea de gand sa faca Sa calmat cu conditia ca maine dimineata sa ma duc acasa cu el si sa il chem pe fratemiu sa vada daca e adevarat! Cand am ajuns acasa i-am zis sa astepte afara ca e si mama acasa.L-am luat pe fratemiu deoparte si i-am zis sa imi tina partea! Asa a si facut si uite ca si acum suntem impreuna Ok Alta poveste....Eu nu l-am cunoscut pe tata pana de curand cam 4 luni... Tata era in Anglia inca nu ne-am vazut fata in fata ca sa imi zica de ce m-a parasit cand eram mica dar infine.Prietenul meu s-a dus la tata in Anglia ca poate e mai bine acolo.Toate bune si frumoase pana cand s-au certat! Si asa zis "iubitul meu" i-a spus tatalui ca eu si fratemiu avem o relatie sexuala de mult timp! Nu am stiut niciodata ca se va ajunge aici si daca as fi stiut nu as fi spus nimic mai bine ma omora. Luni ajunge in Romania am nevoie de parerea voastra jur Sa ma despart de el? am nevoie de raspuns urgent plss

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Cum sa-i zici mai ca l-ai inselat cu fratitu laughing?
Eu, in locul tau ii dadeam papucii in clipa in care zicea ca l-am inselat (eu stiind ca nu-i asa)

| Hermes a răspuns:

Tipul asta al tau are o problema destul de grava-una de natura psihica.Incearca sa-i explici ca, ideile sale sunt absolut ridicole, iar daca vezi ca nu ai cu cine fugi ca e pericol.

| JomelaMaya a răspuns:

Pai, trebuie sa-i spui mai intai lui iubitul tau ca nu l-ai inselat cu fratele tau, tu ai zis asta sa te aperi, deoarece credeai ca te va omori si tu de fapt nu l-ai inselat cu nimeni. Dupa sa-i explici tatalui tau ce s-a intamplat, dara fara faza prin care spunea iubitul tau ce te omoara, nu cred ca va fi prea fericit[ asta daca crezi ca inca il ibesti]. Daca ar trbeui sa faci ccea ce e mai bine, eu as zice asa: sa mai stai cu el si daca mai face ceva ii dai papucii. happy. Asta e parerea mea, apoi nu stiu tu trebuie sa decizi e viata ta. Sper ca te-am ajutat happy.

| cristi1991 a răspuns:

La caracterul pe care il are, ar fi trebuit sa incetezi la relatia voastra de a doua zi de atunci (stiu ca este foarte greu la o asa relatie de lunga durata) la cum spui ca te-a amenintat.Acum depinde de ce mai simti tu pentru el. Sa stii ca amenintarile astea de multe ori sunt pentru intimidare e foarte greu sa puna in practica asa ceva decat daca are grave probleme la cap si ar trebui sa stii asta dupa 5 ani de zile... Sfatul meu, care ar trebui sa fie al multora sa te gandesti tu la tot si sa iei o decizie, nu e nimeni in masura sa-ti spuna sa renunti sau nu la el, doar tu stii ce mai simti pentru el si daca merita sa mai stai cu el. Mult noroc!