| JessicaLove a întrebat:

Am o relație de aproape 2 ani și știu ca va suna ciudat, dar nu am întreținut relații sexuale. El a mai bătut apropouri acum ceva timp, cam de 5 luni sa zic așa. Dar era un moment in care eu nu am vrut și a zis ok, când vrei, astept cât e nevoie. îl apreciez pentru asta. Deși pare ciudat, eu nu am vrut sa ma culc cu el căci la începutul relației a fost foarte copil, făcea numai tâmpenii, doar femei visa laughing) și m-a rănit mult. L-am iertat de fiecare data, cu greu. dar mi-a promis ca se va schimba și chiar a făcut-o. De la băiatul care in fiecare Weekend era in club la agățat sa zic așa, acum prefera sa stea cu mine la un film in loc sa iasă. De la băiatul care mergea la fiecare Zi de naștere singur. acum abia mai vrea sa meargă fără mine. De la băiatul care zilnic se împrietenea pana și pe Facebook cu o grămada de fete laughing, acum dacă se împrietenește cu fete sunt rudele mele

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca vrei sa-l faci sa renunte mai tine-l un an fara.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nici după doi ani nu ai încredere, poate e timpul să cauți pe altul mai potrivit...

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Sper ca nu iti doresti sa faci dragoste cu el doar daca va ramane o viata langa tine. Oamenii nu se schimba. Se modeleaza. Daca nu vei face dragoste cu el, va face cu alta. Daca va mai fi sau nu cu tine in acel moment, asta este o alta poveste. Daca vei face dragose cu el sau nu, tot te va lasa daca gaseste ceva mai bun, sau o alta fata care sa-i ofere ce tu nu-i oferi, pana ajunge la varsta in care sa inteleaga ca nu poate avea totul si sa se multumeasca cu ce are.
Dar nimic din toate astea nu conteaza. Nu conteaza decat un singur lucru: daca tu, cand te uiti la el, simti ca vrei sa-l dezbraci si sa sari pe el. Daca nu te simti atrasa din punct de vedere sexual de el, nu conteaza ce vrea el sau cat timp asteapta pentru asta, nu conteaza cate filme vede cu tine sau cat de fidel este. Sexul nu este un PREMIU! Sexul este o noua etapa de cunoastere in viata unui om.
Nu uita sa te protejezi.

| JessicaLove explică:

Tot am acea frica ca va deveni iar cel de demult. Nu știu dacă ar trebui sa ma încred in faptul ca s-a schimbat și sa fac următorul pas in relație.