| UuuLaaLaa a întrebat:

Helloo TPU love struck. Vreau si eu sa ma descarc putin sad. Astazi sunt 3 saptamani de cand m-am despartit de baiatul pe care l-am iubit mai mult decat viata mea sad. Nu pot sa mi`l scot din cap, desi fac eforturi enorme... In primele doua saptamani plangeam in fiecare zi. Muream de tristete si de durere ca e cu alta sad. Luni seara m-a sunat, si am iesit afara. Mi-a zis ca ma iubeste, si ca vrea sa repare tot, la care eu i-am zis ca nu se poate in primul rand pentru ca m-a ranit muuuult, iar in al doilea rand pentru ca e cu ea, cu Sabrina. Si a sunat-o pe fata si i-a dat papucii sad, ce mila mi-a fost de ea pentru ca nu are decat 15 ani si la varsta asta te indragostesti repede si fara sa vrei. sad M-am simtit vinovata. Am inceput sa gandesc altfel. Si m-am gandit sa il fac sa ramana fara nici una dintre noi doua. Si nu l-am iertat nici eu. Si i-am mai marturisit ca l-am inselat cu fratele lui. In seara aia a zis ca-i dispus sa uite tot numa sa ne impacam. A doua zi mi-a zis ca sa ma duc sa ma distrez cu frate-sau, si m-a facut panarama si mi-a spus ca a vrut doar sa vada daca ma mai impac cu el dupa ce si-a batut joc de mine. Insa eu cred ca lui i-a fost ciuda ca nu l-am iertat si de aia mi-a vorbit asa. Nu si-a batut joc cu nimic asa cum ar fi vrut el. Acum incep sa-l urasc. Si cand ascult melodia Azzuro feat. Elly - Ti amo ma simt asa ciudat love struck imi revin in minte toate amintirile frumoasa petrecute impreuna timp de un an. Ati trait ceva asemanator? [Funda] :*

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Din cate vad eu, o sa fii bine. Ai trecut prin faza cu plansul, prin fara cu ura, negatul, acum incepi sa-ti amintesti momentele frumoase, si tot acest lucru face parte dintr`un "plan". Ai trecut prin toate fazele, intr-un moment sau altul, il vei uita, si vei trece mai departe. Sfatul meu e sa nu te impaci cu el, ce sa faci cu un baiat care e in stare sa te injure, mai tarziu ce o sa faca? O sa ridice mana la tine? Inacceptabil. Da`l naibii, n`ai nevoie de el, n`ai nevoie de nici un baiat din`asta, sincer!
Sa fi fost gelozie, ciuda, batjocura, nu conteaza, ceea ce conteaza e ca nu mai e in viata ta si nu trebuie sa apara.
Eu sunt cu un baiat acum si amandoi ne iubit atat de tare ca am face orice unul pentru celalalt. Vreau sa zic ca si eu ma gandesc uneori ce s`ar intampla cu mine daca el s`ar desparti de mine, cred ca as fi... pf... distrusa e putin spus. Dar sunt sigura ca tu o sa fii bine.
Daca iti amintesti momentele frumoase, asta nu inseamna ca trebuie sa te impaci cu el, dar e un lucru bun, inseamna ca incet, incet treci peste.
Dupa parerea mea, chestia aia a facut`o din ciuda, ura, mandrie si poate misoginitate [cum sa se lase el mai prejos ca o FATA?]
Nu mai conteaza asta, sigur ai prietene/prieteni care iti sunt alaturi si impreuna veti depasi orice.
Fii tare! Pa, pa!

5 răspunsuri:
| SunshineGirl a răspuns:

Da,numai ca la mine plansul si suferinta au duran cam 2 luni. Mi-am revenit treptat,am trecut peste iar acum,din cata dragoste ii purtam,nu mai simt absolut nimic pentru el,mi-e indiferent. O sa treci tu peste asta,fii puternica si ia-o ca pe o experienta de viata. Cu totii trecem prin ceva asemanator,chiar daca nu aratam.
Poate candva, mai devreme sau mai tarziu tot o sa se (re)intoarca la tine, ai vazut ca a mai avut o tentativa.

| UuuLaaLaa explică:

Negative : Pare sorrywinking nu ma consider curvawinking

Am avut ce'am avut cu frate'sau cat timp nu eram impreuna clar? Nu ma judeca tu pe mine happy.

| Negative a răspuns:

Doar 1 cuvant : Curvo!

| Vladuthz a răspuns:

Un baiat care a fost in stare sa te numeasca panarama nici nu merita sa-l scuipi

| Makingston a răspuns:

Incercati sa ramaneti prieteni, e mult mai bine desii tot timpul cand te intalnesti cu el o sa iti amintesti de acea relatie. Nu ai ce face asa sta treaba nu o sa il poti scoate din minte dar poti trece peste faza asta. Incearca sa te impaci cu el si sa fiti ca 2 amici ...nimic mai mult happy> asa o sa fie bine si pentru tine si pentru el chiar daca a fost nesimtit si tu ai fost prin faptul ca l-ai inselat cu fratele lui. Incearca sa uiti de el... gaseste-ti pe altcineva si gandeste-te ca el nu te merita.