| Elenaa9504 a întrebat:

Am o relatie de jumatate de an.Prietenul meu este un baiat deosebit si foarte cuminte.Insa,suntem mai mult prieteni decat iubiti.Ne intelegem foarte bine si datorita acestui lucru, ne permitem foarte multe"jigniri"sau mai bine zis"compimente"precum:scrofita, batuta(din cauza machiajului)si multe altele.De la un timp, am inceput sa ma supar foarte repede.Ma aprind rapid, iar certurile noastre devin tot mai dese. Ce as putea face pentru a nu ma mai enerva, e ceva normal? Ce as putea face pentru a imi regla relatia cu el?

5 răspunsuri:
| 16.laura.16 a răspuns:

In primul rand evitati aceste,, complimente,, pentru ca nu duc la nimic bun.
Vorbiti despre ce va place, ce nu va place pentru ca astfel sa stiti pana unde sa va,, intindeti,,.

| Ángel_8890 a răspuns:

Eu сred ca toate aceste complimente sunt apsurde deoarece intr-o relatie trebuie sa fie niste cuvinte frumoase. Tu demonstreazai ca esti un pic mai retinuta deoarece aceste mici conflicte par mici dar in realitate sunt cam maricele si de aceea trebuie sa eviti tu orice comportament de genul acesta. Vb cu el explica-i ca nu este frumos deoarecce poti sa iti exprimi dragoste prin alte metode dar nu deacestea banale si de prost gust. Fai pe place vb cu el despre ce ii place poate gasiti multe lucruri in comun si veti avea o mica ocupatie. Nu trebuie sa irosesti o astfele de relati pe aceste lucruri care poate sa dureze si fara ele.succes

| tim a răspuns:

Nu mai fi asa suparacioasa

| didu48 a răspuns:

Sedu-l. Arata-i adevarata femeie din tine, inceteaza cu copilariile si o sa dea roade. Ignora-l cand te jigneste, nu ii raspunde la fel, ca altfel o sa urmeze un sir de jigniri care o sa conduca la cearta. Arata-i ca esti indiferenta sau poarta o discutie in care sa-i explici si ca vrei ca sa inceteze cu jignirile prietenesti. happy

| albert_8236 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa ii ei un cadou si sa staty cat mai mult impreuna. vorbiti despre ce va place cel mai mult (dar sa nu fie cu jigniri)si poate o sa ti se regleze relatia cu el...succeswinking