| Asha28 a întrebat:

Buna!
Sunt foarte nedumerita in legatura cu ceva, sunt intr-o relatie cu un tip de 2 ani, de un an nu ne mai intelegem si certurile au inceput sa devina din ce in ce mai dese si urate. Simt ca nu mai sunt indragostita de el, dar nici fara el parca nu ar fi ok, inainte de relatia asta am avut o relatie de 3 ani, a fost prima mea relatie si nici acum nu pot sa nu ma gandesc la acel baiat. Nu stiu ce sa fac, ma consum foarte mult din cauza asta, daca o sa ma despart de iubitul meu actual stiu ca va suferi si nu vreau asta, as vrea sa ramanem prieteni, dar nu stiu daca acest lucru ar fi posibil deoarece el e foarte orgolios. Si familiile noastre se inteleg super bine intre ele si nu stiu cum ar reactiona. Oare ce as putea face?
Dau funda

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O relatie in care predomina certurile, starile conflictuale si s-a instalat neincrederea cu timpulse va transforma intr-un calvar imposibil de suportat, care intr-un final nu foarte indepartat in mod sigur va esua in modmai mult sau mai putin lamentabil. Pentru a nu ajunge in acea situatie deplorabila, o despartire cat mai urgenta reprezinta solutia onorabila si acceptabila. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te desparti, vei suferi in continuare.Pai nu mai bine suferă el? Zic si eu. Oricum probabil a observat ca ți-ai schimbat atitudinea fata de el.

| ShamelessQboy a răspuns:

Începeți prin ă lua o pauză, nu are rost sa va certați, încercați să vă refaceti viata fiecare pe un drum diferit.
Dacă după 2 ani nu merge, ce o sa faceti după 10?

| venividivici2017 a răspuns:

Inainte de toate, nu te gandi la parintii vostri... faci cum simti, nu te mai simti bine, datorita lui, cred ca ar fi mai bine sa va desparti.Parintii nu trebuie luati in considerare in planurile voastre!

| M7Seven a răspuns:

Daca nu te mai intelegi cu persoana respectiva, daca stati din cearta in cearta si simti tu ca nu mai merge ar trebui sa pui punct relatiei.In situatiile de genul nu trebuie sa te gandesti daca ramaneti prieteni, cat de orgolios e el sau cat de bine se intelege familia ta cu a lui, pana la urma tu esti cu el nu cu familia lui sau invers.O sa vezi ca daca continui este posibil sa mearga din ce in ce mai prost si presiunea sa fie tot mai mare, din moment ce presiune este mare ajungi sa fii stresata poate si el la fel si inevitabil lucrurile se vor inrautati.Nu lasa sa ajunga lucrurile in punctul in care o sa va urati unul pe altul si nu o sa mai vreti sa auziti nimic despre celalalt, mai bine vorbeste cu el, explica ce simti si ca nu mai poti sa continui asa.O astfel de relatie este fix ca o masina fara benzina, poti sa stai in ea cat vrei dar nu te va duce nicaieri