| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie foarte complicata. El stie tot ce fac, eu nu stiu tot ce face el. E genul de om care nu vrea sa stie nimeni prea multe despre el. Cum ati proceda daca ati fi in locul meu? Eu sunt o fire deschisa, extrovertita, el e mai introvertit.

Răspuns Câştigător
| Unsfatbun a răspuns:

Ok, am inteles situatia. Intr-adevăr, esti bagata intr-o relatie nu complicată, ci periculoasă. Omul invârte ceva (nu pot sa vb aiurea dar asta da de banuit). Daca nu avea nimic de ascuns, nu-l deranjai cand vorbea la tel.
Faza ca l-ai inselat, pentru ca el te inselase, ai facut o greseala. In astfel de situatii, nu mai stai cu el nici cat sta trenul in gara!
Odata ce ati facut asta, o sa o mai repetati si nu ajungeti nicaieri. Daca nu te simti iubita, respectata si in siguranta, esti obligata sa-ti faci bagajelul si sa pleci. Sa pleci cat mai departe de el, fara sa stie unde si cu cine esti.
In general, cine a facut puscarie, nu da doi bani pe principii. Omul stie ce-l asteapta, iar acolo invata chestii pe care nu le putem intelege noi, cei care respectam legea si principiile.
Asta as face eu. Tu stii mai bine.
O sa vina sa-ti spuna ca el a facut multe sacrificii pentru tine, ca te iubeste, ca tu esti cea care l-a schimbat... astea se numeste psihologie. Apoi, poate deveni agresiv. Ai grija ce faci si cum faci sa nu-ti iei si bataie.
In concluzie, nu este ceea ce cautai!

48 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se expediaza - altfel nu tine

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

S-a expediat singur.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

In alta tara.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să comunicați mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Da, ii comunic ca i-am dedicat o intrebare pe TPU. Ha ha ha ha

| Dalmore a răspuns:

Nu e introvertit, ascunde ceva. Dacă pentru tine singurătatea e mai urâtă decât să stai cu o scursură a societății, care are mare șanse să-ți fie viitor pește, n-am ce să zic, prostia se plătește. Singurătatea e foarte ok când nu te urăști big grin. Fugi naibii de el și lucrează la persoana ta, învață să te respecți, să ai și tu niște standarde în viață. Mi-ar fi scârbă să stau cu un om ca el. Dacă a făcut pușcărie pentru viol, cum te simți să știi că pune mână pe tine? Mai bine aș muri mâncată de pisici decât să ajung în halul ăsta, sorry

| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Nu a facut puscarie pentru viol. A facut pentru altceva. Cand nu am vrut sa fac sex cu el m-a lasat in pace, nu m-a fortat niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai e si mincinos pe deasupra. Si ii fug ochii dupa alte femei. Odata mi-a zis ca vrea sa faca sex cu una pe care o stiam amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-a inselat si ca sa ma razbun l-am inselat si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa ma cunoasca pe mine, a fost plecat din tara cu o prostituata care ii platea cazarea, mancarea, tot. S-a culcat cu aia.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clarwinking sanse mari ca sa vrea sa te bage la treabawinking ca asa va faceti si voi o familie bla bla bla.
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astia care comenteaza aiurea sa se astepte la o evaluare pe masura?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A,uitam. Mi-a zis ca daca vreau pot sa fac sex cu un prieten de-al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi ati mai intalnit asemenea specimen?

| Unsfatbun a răspuns (pentru Unsfatbun):

Am vrut sa spun: "asta se numeste psihologie"!
Scuze

| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Pai a zis ceva odata ce m-a enervat rau si l-am pocnit, moment in care m-a apucat de maini si m-a strans de mi-au ramas vanatai.

| Unsfatbun a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, am inteles situatia. Intr-adevăr, esti bagata intr-o relatie nu complicată, ci periculoasă. Omul invârte ceva (nu pot sa vb aiurea dar asta da de banuit). Daca nu avea nimic de ascuns, nu-l deranjai cand vorbea la tel.
Faza ca l-ai inselat, pentru ca el te inselase, ai facut o greseala. In astfel de situatii, nu mai stai cu el nici cat sta trenul in gara!
Odata ce ati facut asta, o sa o mai repetati si nu ajungeti nicaieri. Daca nu te simti iubita, respectata si in siguranta, esti obligata sa-ti faci bagajelul si sa pleci. Sa pleci cat mai departe de el, fara sa stie unde si cu cine esti.
In general, cine a facut puscarie, nu da doi bani pe principii. Omul stie ce-l asteapta, iar acolo invata chestii pe care nu le putem intelege noi, cei care respectam legea si principiile.
Asta as face eu. Tu stii mai bine.
O sa vina sa-ti spuna ca el a facut multe sacrificii pentru tine, ca te iubeste, ca tu esti cea care l-a schimbat... astea se numeste psihologie. Apoi, poate deveni agresiv. Ai grija ce faci si cum faci sa nu-ti iei si bataie.
In concluzie, nu este ceea ce cautai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a zis de niste cunostinte de-ale lui din alta tara care i-au zis sa le faca rost de arme, dar zicea el, n-avea de unde.A furat documente secrete dintr-o institutie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma spioneaza, stie ce fac atunci cand sunt cu alt barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vrut sa spun altceva, ca stia ce faceam la mine in casa cand eram cu alt barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e ca stie unde sunt si cu cine fara sa-i spun eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A facut puscarie in alta tara, nu in Romania.

| Unsfatbun a răspuns (pentru anonim_4396):

In momentul de fata sunteti in Romania sau in alta tara?

| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Eu sunt in tara iar el e in strainatate. Mi-a zis sa vin cu el si n-am vrut, am ramas in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe el l-am cunoscut cand eram in strainatate. M-a lasat singura si a plecat atunci in tara asa ca m-am razbunat si eu acum si l-am lasat sa plece singur in strainatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg ce suflet are cineva care a impuscat porumbei ca sa-i manance. Sunt pasari asa frumoase. El asta a facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ciudat, o data minte, o data spune adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata radea si spunea ca e un drac. Ca imi e dusman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parintii mei incearca sa ma forteze sa raman cu el desi le-am zis ca e un stricat care a facut puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as desparti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta si hotarasem, numai ca singuratatea e al naibii de urata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si nesiguranța, incertitudinea si prostia sunt si mai urate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nesiguranta si incertitudinea sunt unul si acelasi lucru.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu,dar ma gândeam ca sinonimele te ajuta sa prinzi mai bine mesajul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles mesajul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa vada daca un prieten de-al lui il barfeste l-a mintit pe ala ca daca eu nu-l mai vreau se spanzura. Si a aflat de la altii ca prietenul lui il vorbea pe la spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepusem sa vorbesc cu alt tip pe net dar ala e asa ocupat cu munca incat nici nu-mi mai acorda atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult ca sigur el stie sau o sa afle de ce am postat aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parca as fi intr-un film prost cu spioni si contraspioni. Dupa ce am facut sex cu el prima data a aparut unu care ma spiona si el si mi-a deschis ochii in ceea ce-l priveste pe cumatru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un moment dat nu mai voiam sa vorbesc cu el si i-am blocat numarul de telefon. Avea alt numar de pe care m-a sunat. Mi-a promis ceva ca sa ma intalnesc cu el apoi nu s-a tinut de promisiune.practic eu m-am intalnit cu el doar pentru ca aveam nevoie de niste informatii pe care nu mi le-a dat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,ascunde foarte multe. Nu ar putea fi pestele meu niciodata, nu-s prostituata. Ca a facut sex cu o prostituata asta e partea a doua, a profitat de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dimpotriva,la inceputul relatiei cand stateam imbracata langa el in pat ( voiam sa dorm ) nici nu m-a atins o data macar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un moment dat ma intrebam daca n-o fi impotent sau dezinteresat, ca nu punea mana pe mine, nu dadea nici un semn ca vrea sa faca sex cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-a sarutat prima oara inainte sa plece in tara.cand a ajuns in tara si-a cumparat masina si s-a dus cu un prieten dupa curve. A sunat o curva si cica nu le-ar fi convenit pretul. Nu stiu daca asta e adevarul sau m-a mintit. Eu asteptam sa ma sune intre timp. Trecusera 3 zile, apoi 4, apoi 5 iar el nu ma suna. Asa ca am inceput sa-l urasc. M-a sunat dupa 13 zile sa-mi spuna ca m-a sunat doar ca sa-mi spuna ca s-a intalnit cu maica-mea ca sa ia niste lucruri de-ale mele de la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El vorbeste o limba straina pe care n-o inteleg.