| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie foarte complicata. El stie tot ce fac, eu nu stiu tot ce face el. E genul de om care nu vrea sa stie nimeni prea multe despre el. Cum ati proceda daca ati fi in locul meu? Eu sunt o fire deschisa, extrovertita, el e mai introvertit.

Răspuns Câştigător
| Unsfatbun a răspuns:

Ok, am inteles situatia. Intr-adevăr, esti bagata intr-o relatie nu complicată, ci periculoasă. Omul invârte ceva (nu pot sa vb aiurea dar asta da de banuit). Daca nu avea nimic de ascuns, nu-l deranjai cand vorbea la tel.
Faza ca l-ai inselat, pentru ca el te inselase, ai facut o greseala. In astfel de situatii, nu mai stai cu el nici cat sta trenul in gara!
Odata ce ati facut asta, o sa o mai repetati si nu ajungeti nicaieri. Daca nu te simti iubita, respectata si in siguranta, esti obligata sa-ti faci bagajelul si sa pleci. Sa pleci cat mai departe de el, fara sa stie unde si cu cine esti.
In general, cine a facut puscarie, nu da doi bani pe principii. Omul stie ce-l asteapta, iar acolo invata chestii pe care nu le putem intelege noi, cei care respectam legea si principiile.
Asta as face eu. Tu stii mai bine.
O sa vina sa-ti spuna ca el a facut multe sacrificii pentru tine, ca te iubeste, ca tu esti cea care l-a schimbat... astea se numeste psihologie. Apoi, poate deveni agresiv. Ai grija ce faci si cum faci sa nu-ti iei si bataie.
In concluzie, nu este ceea ce cautai!

48 răspunsuri:
| Unsfatbun a răspuns:

Soluția: comunicarea!
Intr-o relatie trebuie discutat absolut totul!
Imaginează-ți că am o zi proastă, vin acasă și stau ca mutul. Ii dau de banuit soției! O sa creada ca sunt suparat pe ea!
Nu am nimic de ascuns față de ea și nu sunt nici genul de barbat care ii spune toate tampeniile de pe la munca.
Ii spun de unde vin si unde plec, asa cum o face si ea. Doar nu facem de capul nostru.
Atitudinea lui da de banuit. Asta trebuie sa investighezi tu.
Daca nu merge nici asa, pune si cauta-ti de drumul tau! Mai bine suferi putin acum, decat tot restul vietii!
Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Problema e ca el a facut puscarie in trecut. Si mi-a zis ca nu e treaba mea de ce il cauta politia romana prin alta tara. Si cand vorbeste la telefon pleaca de langa mine, sa nu aud ce vorbeste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai e si mincinos pe deasupra. Si ii fug ochii dupa alte femei. Odata mi-a zis ca vrea sa faca sex cu una pe care o stiam amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-a inselat si ca sa ma razbun l-am inselat si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa ma cunoasca pe mine, a fost plecat din tara cu o prostituata care ii platea cazarea, mancarea, tot. S-a culcat cu aia.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clarwinking sanse mari ca sa vrea sa te bage la treabawinking ca asa va faceti si voi o familie bla bla bla.
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astia care comenteaza aiurea sa se astepte la o evaluare pe masura?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si de ce **** mai stai cu el? Ti o faci cu mâna ta si te mai si plângi pe aici.
Pune punct asta e solutia...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Si ce are daca ma plang pe aici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A,uitam. Mi-a zis ca daca vreau pot sa fac sex cu un prieten de-al lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi ati mai intalnit asemenea specimen?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a zis de niste cunostinte de-ale lui din alta tara care i-au zis sa le faca rost de arme, dar zicea el, n-avea de unde.A furat documente secrete dintr-o institutie...

| Unsfatbun a răspuns (pentru Unsfatbun):

Am vrut sa spun: "asta se numeste psihologie"!
Scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Pai a zis ceva odata ce m-a enervat rau si l-am pocnit, moment in care m-a apucat de maini si m-a strans de mi-au ramas vanatai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma spioneaza, stie ce fac atunci cand sunt cu alt barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vrut sa spun altceva, ca stia ce faceam la mine in casa cand eram cu alt barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e ca stie unde sunt si cu cine fara sa-i spun eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A facut puscarie in alta tara, nu in Romania.

| Unsfatbun a răspuns (pentru anonim_4396):

In momentul de fata sunteti in Romania sau in alta tara?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Eu sunt in tara iar el e in strainatate. Mi-a zis sa vin cu el si n-am vrut, am ramas in tara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe el l-am cunoscut cand eram in strainatate. M-a lasat singura si a plecat atunci in tara asa ca m-am razbunat si eu acum si l-am lasat sa plece singur in strainatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg ce suflet are cineva care a impuscat porumbei ca sa-i manance. Sunt pasari asa frumoase. El asta a facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ciudat, o data minte, o data spune adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Odata radea si spunea ca e un drac. Ca imi e dusman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parintii mei incearca sa ma forteze sa raman cu el desi le-am zis ca e un stricat care a facut puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as desparti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa vada daca un prieten de-al lui il barfeste l-a mintit pe ala ca daca eu nu-l mai vreau se spanzura. Si a aflat de la altii ca prietenul lui il vorbea pe la spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta si hotarasem, numai ca singuratatea e al naibii de urata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si nesiguranța, incertitudinea si prostia sunt si mai urate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepusem sa vorbesc cu alt tip pe net dar ala e asa ocupat cu munca incat nici nu-mi mai acorda atentie.