| tonyc7 a întrebat:

Un introvertit poate forma un cuplu cu o extrovertita? Sau invers, o introvertita cu un extrovertit? Ati vazut astfel de situatii? happy

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Da. Eu cu fostul laughing Opusele se atrag.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Privindu-ti poza, sa inteleg ca tu erai extrovertita (judecand dupa frizura asta rebela)? happy Sau introvertita (judecand dupa acesti ochi atat de melancolici)? happy

| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Extrovertitalaughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, exista. Și chiar destul de multe cazuri.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

"Extremele se atrag pentru simplu fapt c-au fost făcute să se atragă." - Aldous Huxley

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum cânta și Connect-r în mirifica lui melodie "Noi ne potrivim", extremele se atrag dar nu (mereu) rezistă mult timp împreună decât dacă ambii fac compromisuri.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Daaa clar majoritatea relatiilor se bazeaza pe ideeea asta

| Marius2001Pop a răspuns:

Da, se poate.
Eu cu iubita mea suntem un exemplu.
Ea este extrovertita, iar eu introvertit.
Nu este chiar usor, mai apar unele contradictii si certuri mici, dar trecem peste.
Intr-o relatie de genul trebuie ca ambele parti sa fie intrlegatoare si sa faca sacrificii.