| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie foarte complicata. El stie tot ce fac, eu nu stiu tot ce face el. E genul de om care nu vrea sa stie nimeni prea multe despre el. Cum ati proceda daca ati fi in locul meu? Eu sunt o fire deschisa, extrovertita, el e mai introvertit.

Răspuns Câştigător
| Unsfatbun a răspuns:

Ok, am inteles situatia. Intr-adevăr, esti bagata intr-o relatie nu complicată, ci periculoasă. Omul invârte ceva (nu pot sa vb aiurea dar asta da de banuit). Daca nu avea nimic de ascuns, nu-l deranjai cand vorbea la tel.
Faza ca l-ai inselat, pentru ca el te inselase, ai facut o greseala. In astfel de situatii, nu mai stai cu el nici cat sta trenul in gara!
Odata ce ati facut asta, o sa o mai repetati si nu ajungeti nicaieri. Daca nu te simti iubita, respectata si in siguranta, esti obligata sa-ti faci bagajelul si sa pleci. Sa pleci cat mai departe de el, fara sa stie unde si cu cine esti.
In general, cine a facut puscarie, nu da doi bani pe principii. Omul stie ce-l asteapta, iar acolo invata chestii pe care nu le putem intelege noi, cei care respectam legea si principiile.
Asta as face eu. Tu stii mai bine.
O sa vina sa-ti spuna ca el a facut multe sacrificii pentru tine, ca te iubeste, ca tu esti cea care l-a schimbat... astea se numeste psihologie. Apoi, poate deveni agresiv. Ai grija ce faci si cum faci sa nu-ti iei si bataie.
In concluzie, nu este ceea ce cautai!

48 răspunsuri:
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si de ce **** mai stai cu el? Ti o faci cu mâna ta si te mai si plângi pe aici.
Pune punct asta e solutia...

| anonim_4396 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Si ce are daca ma plang pe aici?

| Unsfatbun a răspuns:

Soluția: comunicarea!
Intr-o relatie trebuie discutat absolut totul!
Imaginează-ți că am o zi proastă, vin acasă și stau ca mutul. Ii dau de banuit soției! O sa creada ca sunt suparat pe ea!
Nu am nimic de ascuns față de ea și nu sunt nici genul de barbat care ii spune toate tampeniile de pe la munca.
Ii spun de unde vin si unde plec, asa cum o face si ea. Doar nu facem de capul nostru.
Atitudinea lui da de banuit. Asta trebuie sa investighezi tu.
Daca nu merge nici asa, pune si cauta-ti de drumul tau! Mai bine suferi putin acum, decat tot restul vietii!
Ai grija de tine!

| anonim_4396 explică (pentru Unsfatbun):

Problema e ca el a facut puscarie in trecut. Si mi-a zis ca nu e treaba mea de ce il cauta politia romana prin alta tara. Si cand vorbeste la telefon pleaca de langa mine, sa nu aud ce vorbeste.