| dragosvalcea a întrebat:

Am o reletie de un an jumate cu o fata, ne iubim, dar nu cum ne iubeam la inceput.Acum am cunoscut alta fata de care m-am indragostit si parea ca si ia ma place pana cand i-am zis ca am prietena ca m-a intrebat si nu puteam minti. Daca i-as spune ca nu mai am prietena cred ca as reusi sa o cuceresc dar cum sa fac ca le iubesc pe amandoua si nu vreau sa ranesc pe niciuna.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, intre 2 nu te ploua dar nici bine nu e...sincer nu merita sa fi cu amandoua ca s-ar putea afla si ai putea ramane fara niciuna sau cine stie.Eu zic sa te gandesti bine si sa alegi, pe cea pe care o iubesti mai mult, cu aceea sa ramai, totusi tinand cont de faptul ca esti de atata timp cu iubita ta nu stiu daca merita sa te desparti de ea pentru cealalta, ca nu se stie ce relatie ai putea avea cu fata de care te-ai indragostit, aparentele mai insala, cu cea cu care esti eu cred ca ai multe intamplari, te-ai obisnuit cu ea, tu spui ca o iubesti pe prietena ta, ca va iubiti atunci mai bine ia-ti gandul de la cealalta fata, poate nu o iubesti ci e doar atractie, sau cine stie? Gandeste-te bine sa nu iei o decizie gresita, parerea mea:ramai cu cine esti!

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Le compatimesc pe amandoua.
Ce naiba iti trebuiesc doua?!
Nu uita ca roata se intoarce!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Te iubesti doar pe tine, pe ele le placi temporar happy Ia o pauza de macar o luna intre ele, vanator cu suflet milostiv ce estihee hee Vezi ca o sa usture rau in curand, nu esti primul care trece prin asta. Iti doresc sa iti inveti la fel de bine lectia ca si mine, dupa ce inevitabil te vei arde, si pe viitor sa te feresti de la inceput de "drumul pierzaniei"hee hee.

| Luori a răspuns:

Cine alearga dupa 2 iepuri... whistling

Cred ca are fi trebuit sa fii din prima sincer cu cea de`a doua fata, sa ii spui ca ai prietena deja straight face Sigur, ea cand a auzit, s`a simtit destul de prost rolling eyes

Si, nu le poti iubi pe amandouawinking Nu are cum straight face Gandeste-te bine cu care dintre ele doua vrei sa fii in continuare straight face
Poate ca ar fi bine sa vb cu amandoua. Pune`ti ordine in ganduri, gandeste-te la viitorul tau.

Daca deja te`ai dat la alta fata, esti sigur ca o iubesti pe prima? Eu nu cred no talking

| Antonimu a răspuns:

Bai nene "nu da cioara din mana pe vrabia de pe gard"... daca intr-un an jumate tu nu ai invatat care e diferenta dintre a iubi si a fi indragostit de cineva, degeaba ai avut aceea relatie. Sincer sa fiu, trebuie sa treaca o perioada mai mare de timp pana cand poti zice ca iubesti pe cineva. Deja a inceput sa se bata joc de acest cuvant "iubire"... Pentru ca a ajuns ca o ciuperca dupa ploaie, cum trece 1 saptamana, pac, 'te iubesc'. Ceea ce nu e adevarat, poate esti indragostit, sau ai niste sentimente pe care nu le poti descrie, dar aceea nu este iubire! Sa va intre odata in cap!

| Paris a răspuns:

Ce penibil, daca esti asa sufletist si nu vrei sa ranesti pe niciuna, ia-le pe amandoua, fii bigam! esi cred ca te supraapreciezi cam mult. Intr-adevar iti vei rani prietena, dar pecealalta nu cred ca ai vreo sansa. Doar n-o fi vreun Chuck Bass...

| jocnecurat a răspuns:

Frumos! Ia-le pe amandoua stai de vb cu ele si convingele ca ai nevoie de 2 femei in viata ta nu de una.Si asa pur si simplu cand vrei sa eu pui la una si ea zice ma doare capul te intorci pe partea cealalta si o ai pe a doua. Dar ramane ca u sa le convingi daca esti bun.Succes!

| Nita a răspuns:

Gandeshte-te bine inainte sa alegi, dar nu uita ca cea cu care esti in momentul de fata tea iubit atat timp insa cealalta nu se stie cat timp sa te iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate nu fi fraier gandeste-te bine si alege una altfel s-ar putea sa le pierzi pe amandoua. Crede-ma stiu din experienta.