| B3l3aua a întrebat:

Eu vorbesc de ceva vreme cu o fata pe Facebook, si imi place foarte mult de ea. EU i-am zis ca o iubesc, am intrebat-o daca ma iubeste si ea pe mine. Azis ca nu stie ce sa zica. Vreau intr-un fel sa o cuceresc. I-as cumpara ceva dar nu am bani deloc. Si vreau intr-un fel sa o cuceresc dupa aia sa ne intalnim, si sa ne iubim. Ce sa fac ca sa o cuceresc? Dau funda daca raspunsurile voastre merg.

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ceea ce nu intelegeti voi adolecenti ai zilelor noastre este ca dragostea nu se castiga nici pe facebook, nici din cumparatul unui lucru material scump pentru a o da pe spate pe dansa. Vrei sa te intalnesti cu ea sa te iubesti? Hm de ce am eu impresia ca toate astea la tine se desfasoara la nivel sexual si nu din perspectiva de a-ti face o prietena in adevaratul sens al cuvantului? Tine cont de un lucru> Frumusetea fizica e TRECATOARE. Ceea ce ramane intr-un om e spiritul sau. Sigur ca poti adauga aici: educatie, mostenire spirituala, experienta si lista ar putea continua poate pana maine dimineata.
Sfatul meu este sa te intalnesti cu o persoana - oricare ar fi ea, sa o privesti in ochi, sa o atingi [nu sexual] si abia apoi sa te gandesti la o relatie. Facebook-ul ne mananca sufletele, ne orbeste si ne propune "imagini", nu realitati! Bafta!

| Somebodyღ a răspuns (pentru ywar):

Felicitari pentru raspuns. Mai impresionante sunt raspunsurile decat intrebarile multor utilizatori! happy

| kandaraki a răspuns:

Nu ii zici pe facebook ca o iubesti, ii zici live in fata. dk nu ti-a raspuns la fel deci pentru ea nu e clar/obligatoriu sa iti zica dk nu simte inca, decat sa te minta mai bine nu iti zice, la momentul potrivit dk cu adevarat va simti ti-o va zice, nu te teme, rabdare si iar rabdare

| perladunarii a răspuns:

Salut, esti foarte tanar si iubirea asta nu prea o intelegi, dar cu cat trece timpul cu cat o sa intelegi mai multe! Iti place foarte mult o fata, foarte bine lucrul asta, nu o sufoca cu declaratii de iubire(pe care nici tu nu le intelegi) un simplu "te plac" e suficient! Nu trebuie sa ii cumperi lucruri e timp si pentru asta dar mai tarziu, cand vei avea bani! Cu cat te porti mai normal cu ea cu atat o sa iti fie mai usor!