| anonim_4396 a întrebat:

Am o situație cam neclara, prietenul meu cel mai bun s-a îndrăgostit de mine, gesturi, vrea sa ma sărute, d-astea. E frumușel, as putea încerca ceva, dar mi-e frica de ce o sa se aleagă de prietenia noastră. Aveți experiențe de genul? Ce ma sfătuiți sa fac?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Prietenia voastra nu a fost niciodata platonica, el a fost dintotdeauna indragostit de tine, doar ca abia acum a capatat curajul de o si arata. Daca-l respingi nu va mai exista nici un fel de relatie intre voi, pentru ca el se va sumti jignit si se va distanta de tine.
Eu nu cred ca exista prietenie platonica intre un barbat si o femeie, ci intotdeauna cel putin una dintre cele doua persoane e indragostita in secret de cealalta. Replica asta gen, "nu vreau sa ne combinam, pentru ca ne stricam prietenia", mi s-a parut intotdeauna extrem de iritanta, pentru ca in traducere inseamna "esti indeajuns de bun/a ca sa-mi fii amic/a, dar nu indeajuns de bun/a ca sa-mi fii iubit/a".

| cristi202 a răspuns:

Ce mai stai? Du-te și pupa-l! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu el si clarifica lucurile!

| Goete a răspuns:

De prietenia voastra nunse va alege nimic in momentul in care unul dintre voi va avea o pereche geloasa.
Deci, pe Nu deja il ai.
Poti incerca sa ai un Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veți fi foarte fericiți dacă vei fi cu el.

| ileanamihaela a răspuns:

Dacă îl știi băiat cuminte și ești atrasa de el, du te cu el! Între voi nu o sa mai existe neaparat prietenie, o sa fie o relație amoroasa care poate ajunge la sex, depinde și ce Varsta aveți! încerca sa vorbești cu el și sa vedeți dacă amândoi va doriți asta cu adevărat!