| silvia_6803 a întrebat:

Buna as vrea sa ma sfatuiti si pe mine va rog. aseara vorbeam cu prietenul meu la telefon si la un moment dat mi-a propus daca vrea sa trecem mai departe in relatia noastra adica sa ne incepem si viata amoroasa si i-am zis ca as vrea dar ceva e schimbat la el parca nu imi mai da asa siguranta i-am zis ca mi-e frica de un singur lucru daca o facem si dupa o luna ne certam si ne despartim si el mi-a zis ca nu stie ce sa imi raspunda ca nu se stie ce se poate intampla pe parcurs ceva bine sau ceva rau. si asta este chestia pentru ca el nu era asa inainte nu ma lua cu din astea ca nu se stie ce ne asteapta daca o sa mai fim sau nu imi zicea ca el nu ar face asa ceva ca nu ar renunta la mine si toatea astea ma intelegeti astept sfaturi!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| Emma a răspuns:

Mai asteaptastraight face
Daca ceva ti se pare schimbat atunci nu e momentul potrivit. Spune`i ca nu esti pregatita si vezi cum reactioneaza, daca intelege inseamna ca tine la tine, daca nu. ti se vor confirma banuielilehappyBafta!

| AshuraElric a răspuns:

Intrbarea este:Tu esti pregatita sa faci acest pas? Din cate vad nu prea mai ai incredere in el (la inceput a fost frumos, acum nu prea iti mai inspira incredere, intr-adevar exista si posibilitatea ca peste cateva saptamani sa nu mai fie nimic intre voi)nici mie nu-mi inspira incredere(desi nu-l cunosc ce-i drept)adica o persoana care ar vrea sa-ti dea mai multa incredere in tine si nu numai, nu te-ar lua cu ''nu stiu ce va fi...", spui ca s-a schimbat mult de aceea te sfatuiesc sa nu faci inca acest pas(pana la urma nu esti obligata), v-a trebui inainte de toate sa-ti recapeti increderea in el, in ceea ce este intre voi, nu te grabi pentru ca exista posibilitatea ca dupa aceasta experienta sa te paraseasca(daca chiar e genul). Daca te iubeste cu adevarat va accepta o mica amanare.Mult noroc!

| Iasmiine a răspuns:

Pai de cat timp sunteti impreuna?
Daca sunteti de vreo 2-3 luni impreuna si iti cere asta, e normal ca sta cu tine numa pentru P****. Spune-i ca mai vrei sa astepti putin sau ca nu vrei sa faci pasul asta.

| shishilik a răspuns:

Nu cred ca iti va fi greu sa gasesti un raspuns tu singura! Bafta!

| Yana a răspuns:

Ce subiect interesant de vorbit la telefon laughing. De ce nu incercati sa vorbiti face to face? E mai productivwinkinghee hee.

[Yana]

| Shinen a răspuns:

Daca tu nu vrei sa faci pasul asta, fa-l pe prietenul tau sa intelegaga. Daca nu ai incredere in el, este mai bine sa mai astepti putin. Apropo, cati ani? Cred ca, acum, depinde si de varsta. Sper ca te-am ajutat...Succes!

| ruginiz a răspuns:

E clar ca nu mai ai atata incredere in el si nu esti pregatita pentru urmatorul pas. nu o faci, daca o da cu astea gen "nu stim ce se poate intampla". Nu mai e asa implicat.

| silvia_6803 explică:

Am 18 ani si sunt cu el de un am si 9 luni si in luna mai nu stiu ce s-a intamplat cu mine am avut eu o perioada mai proasta si aproape zilnic iy spuneam ca numai vrea sa fiu cu el si acum nu mai simt asa s-a schimbat ceva la mine parca vreau sa fiu numai cu el aaaa si el a zis sa mai asteptam daca de abia ne-am revenit si nu ne-am mai certat intelegeti

| katala a răspuns:

Daca vrei sa faci un sport din sex, atunci nu pui atatea intrebari. Daca vrei altceva, cum cred ca e cazul tau, trebuie sa nu ai nici un dubiu referitor la persoana cu care o faci. Daca ai dubii, mai asteapta, ori pana iti schimbi parerea ori persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ai face-o cu el daca ti-ar promite ca o sa ramane cu tine 4evar sau ca te adora sau ca o sa-ti aduca si luna de pe cer?
In ceea ce-l priveste trebuie sa recunoastem ca este sincer - el zice ca nu stie ce va fi, fata de altii care te aburesc cu orice le trece prin minte numai sa-si bage nasul sub fustita ta.
El poate sa propuna, tu poti sa refuzi sau sa accepti, totusi cel mai bun moment este ala cand stiti amandoi ca vreti sa o faceti.
Daca te sacaie orice spune-i in fata si discutati inainte de a-ti da tu cu parerea despre ce este in capul lui. In general baietii vor in primul rand sex, tu trebuie sa te asiguri ca el ajunge sa te cunoasca si sa te aprecieze in totalitatea ta, nu doar formele pe care i le prezinti (apropo de asta, un stil de imbracare mai "acoperit" ar fi recomandabil).
Sper ca te-a ajutat, ai grija de tine happy
Anonimu' lu peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ai face-o cu el daca ti-ar promite ca o sa ramane cu tine 4evar sau ca te adora sau ca o sa-ti aduca si luna de pe cer?
In ceea ce-l priveste tre sa recunoastem ca este sincer - el zice ca nu stie ce va fi, fata de altii care te aburesc cu orice le trece prin minte numai sa-si bage nasul sub fustita ta.
El poate sa propuna, tu poti sa refuzi sau sa accepti, totusi cel mai bun moment este ala cand stiti amandoi ca vreti sa o faceti.
Daca te sacaie orice spune-i in fata si discutati inainte de a-ti da tu cu parerea despre ce este in capul lui. In general baietii vor in primul rand sex, tu trebuie sa te asiguri ca el ajunge sa te cunoasca si sa te aprecieze in totalitatea ta, nu doar formele pe care i le prezinti (apropo de asta, un stil de imbracare mai "acoperit" ar fi recomandabil).
Sper ca te-a ajutat, ai grija de tine happy
Anonimu' lu peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ai face-o cu el daca ti-ar promite ca o sa ramane cu tine 4evar sau ca te adora sau ca o sa-ti aduca si luna de pe cer?
In ceea ce-l priveste tre sa recunoastem ca este sincer - el zice ca nu stie ce va fi, fata de altii care te aburesc cu orice le trece prin minte numai sa-si bage nasul sub fustita ta.
El poate sa propuna, tu poti sa refuzi sau sa accepti, totusi cel mai bun moment este ala cand stiti amandoi ca vreti sa o faceti.
Daca te sacaie orice spune-i in fata si discutati inainte de a-ti da tu cu parerea despre ce este in capul lui. In general baietii vor in primul rand sex, tu trebuie sa te asiguri ca el ajunge sa te cunoasca si sa te aprecieze in totalitatea ta, nu doar formele pe care i le prezinti (apropo de asta, un stil de imbracare mai "acoperit" ar fi recomandabil).
Sper ca te-a ajutat, ai grija de tine happy
Anonimu' lu peste

| anamarya_9398 a răspuns:

Sincera sa fiu ar trebui sa mai astepti putin adica pana ce vei fi sigura ca el tine cu adevarat la tine si mai ales ca esti pregatita sa mergi mai departe...astepta un timp:*

| Coynaka a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti mai ales daca chiar si tu ai zis ca nu mai esti sigura pe el. Si daca te iubeste cu adevarat o sa te astepte cat simti tu ca e nevoie. Bafta