| Tmcn a întrebat:

Am o situatie,dau funda.
De-a lungul timpului am tot cunoscut persoane noi. Petreceri, iesiri in grup samd. Si cunosteam baieti care mi se pareau foarte ok, de treaba si tineam legatura cu ei cu intentia de a-mi mari grupul de prieteni, despre unii chiar gandeam "Tipul asta pare a fi amicul perfect."Dar mereu, mai devreme sau mai tarziu, ei voiau o relatie, si uite asa nu am niciun prieten baiat. Mereu ma oftic cand vad fete care se inteleg foarte bine cu baietii, cu o relatie de amicitie bine pusa la punct, si eu nu am reusit niciodata sa am asa ceva. De ce? Toti baietii vor o relatie? O prietenie care dureaza nu conteaza? Alte fete cum reusesc sa pastreze stadiul de prietenie? Eu nu le-am dat de inteles ca as vrea mai mult.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Scuze pentru raspuns, dar M. Sorescu a spus candva ca " Se intoarce lumea cu curu-n sus". Toti tinerii doresc urgent o relatie pentru ca asa e cool. Toti dorim sex, nu conteaza cu cine, pentru ca asa e la moda, altfel rade lumea de noi. Si iata ca in acest haos sexual, apari tu cu pretentia de a te putea bucura de frumusetea tineretii de altadata. Frumoase ganduri, chiar riscante, pentru care te felicit. Nu incerca sa te schimbi de dragul altora si vei avea numai de castigat.

| Numero1 a răspuns:

Tu nu le-ai dat de inteles ca vrei mai mult dar ei pur si simplu s-au atasat si cu timpul s-au indragostit de tine, probabil ca ai un farmec mai apartehappy. Orice ar fi sunt sigur ca exista un leac.Prietenii pot fi de toate felurile si de toate varstele, fa-ti in continuare prieteni baieti, da-le de inteles ca ai un iubit(daca ai, daca nu poti minti ...treaba ta) si lasa lucrurile asa cum sunt. Si daca tot nu merge, NU mai fi asa de draguta cu ei happy laughing
Te-am pupat.

| asclepius a răspuns:

Fetele frumoasa nu au amici baieti tine minte asta restul deduci tu dar gandeste-te barbati au instictul de a sa atase de femei so o prietenie dintre un baiat si o fata e greu de tinut si foarte putini oameni au cu adevarat asa ceva, nu te uita la alte fete ca au relatii de amicitie cu baietii, asa sunt si eu prieten cu unele fete dar doar prieteni si stii dc? pentru ca vad ca nu poate fi nimic mai mult dar atata timp cat poate fi mai mult nici un baiat nu se va da inapoi

| Why_Syro_1995 a răspuns:

Probabil majoritatea s-au imprietenit cu tine doar petru asta iar restul pe parcus chiar s-au indragostit de tine.Fi mai rece cu ei la inceput ca sa se simta o diferenta.Gen fara luat in brate la orice chestie mai simpatica si chestii de genul asta.

| ZambeteBucuroase a răspuns:

Păi, asta înseamnă că acei băieţi, nici ei nu au fete ca amice, ci numai băieţi. Şi de-asta vor o relaţie. Iar dacă prietenele tale au amici nişte băieţi, asta nu înseamnă că nici tu nu poţi avea.
În faţa băieţilor trebuie să îţi impui mai mult respect, ca să înţeleagă că nu vrei o relaţie, şi doar un început de amiciţie.
Sper că te-am ajutat.

| Andrei_Gamalau_1995 a răspuns:

Inseamna ca esti cam buna...