| Fredie a întrebat:

Buna tuturor.
Multe femei spun despre noi barbatii, ca am fi niste porci, obsedati de sex, ca ne dorim numai tipe cu forme cat mai apetisante, etc. Nu vreau sa comentez acum acest subiect, insa in linii mari, sa zicem ca pot intelege acesta opinie.
Vreau sa va relatez cateva aspecte simpatice, observate de catre mine si mai apoi sa aflu ce parere aveti voi.
1. Pornind chiar de la acest site, cred ca am vazut cu totii cate fetite de 12-13 ani pun 101 intrebari despre sex, despre cum pot ele sa o faca, cat mai repede, ca sa nu para "toante" in ochii celorlalte fete atunci cand ajung la 16-17 ani si nu au deja ceva experiente la activ.
2. Cu totii cred ca stim, felul in care majoritatea vedetelor feminine de la noi din tara si nu numai, au ajuns la acest statut, prin ce "performante" extraodinare s au facut remarcate, apreciate, samd. Partea interesanta e ca acestea sunt doar cazurile publice, pe care le stim noi, insa sunt multe altele care si fac cariere de succes, nu tocmai datorita calitatilor profesionale.
3. De a lungul timpului, in diverse situatii (petreceri, iesiri la iarba verde, etc) am ajuns sa aud multe discutii intre femei, despre barbati. In mult prea multe cazuri am auzit, expresii de genul: ce l as mai tavali nitel pe tipul asta, ce mi ar place sa mi o *****, etc, cu referire la unii barbati care in aparenta cel putin pareau "animale bine" ca sa le citez. Ma refer aici la femei maritate, ce aveau copiii acasa, de restul celor care erau singurele, nu are sens sa mai discutam. Ideea lor era cam asa: sotul e barbatul ala fraier, care munceste pentru mine si pentru familie, imi aduce banul acasa, insa niciodata el nu se va compara cu nu stiu care playboy, ce o poate face cu adevarat "fericita".
4. Am vazut in jurul meu, atatea fete frumoase, finute, delicate samd, genul care pareau picate din povestile cu printese, ce erau in compania unor indivizi, parca scapati de la Jilava, asta ca sa le fac o descriere diplomatica. Culmea e ca multe din ele, daca sunt intrebate de ce stau cu asemenea urangutani, sustin ca pentru sufletele lor gingase si desigur pentru ca se simt protejate, samd.
5. Majoritatea femeilor sustin oficial, ca si doresc iubire, sentimente nobile, tandrete, romantism, intelegere, respect, etc.Realitatea sau practica nu prea se pupa mai deloc cu discursurile acestea asa de faine ale femeilor.
Pe scurt, ca sa nu mai ma intind prea mult: incep sa cred ca Frumoasa si bestia, nu era tocmai o poveste, ci era de fapt o metafora foarte realista a lumii in care traim si ca majoriatea femeilor sunt cel putin la fel de disperate dupa sex ca si barbatii, ba mai rau imbina utilul cu placutul si se folosesc de asta pentru a "progresa". Realitatea pare sa spuna, ca toate viseaza un mascul fenomenal care sa le arate curcubeul de 11 ori pe noapte daca s ar putea, insa cum nu toate au atuurile necesare pentru a l atrage si mai ales a l face sa le fie si fidel, unele se mai multumesc si cu restul barbatilor, dar care sa aiba naibii macar super bani happy
Imi cer scuze, daca am fost poate prea sincer in cele spuse mai sus. Stiu ca exista si femei serioase pe lumea asta, insa procentul lor este din pacate in scadere vertiginoasa sau cel putin asa cred in acest moment.
Bye.

PS: am intalnit cativa barbati cu multe experiente la activ care sustineau cand deschideam subiectul femei, ca de fapt nu exista nimic misterios. Povestile acelea cu ce si doresc ele, cu misterul feminin, intelegerea si simtamintele calde sunt abureli pentru fraieri. Totul se rezuma la fizic/sex si bani. Ma straduiesc cu adevarat foarte tare sa nu i cred, insa imi e destul de greu.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aşa şi... mai departe?
La ce poveste tabu ai etalat fix rece m-ai lăsat.
Povestea ta dăinue de când lumea şi pământul, nu este nimic nou sub soare!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E perfect adevarat ce spui, dar e bine daca macar mai speri!

Eu nu fac parte din categoria descrisa de tine, dar sa fim seriosi ca si barbatii barfesc la greu despre cui i-a tras-o aseara, cat de bine i-a dat-o (desi de multe ori poate abia l-a tinut 5 minhee hee ), etc...

SUntem oameni si cu asta am spus tot!

| Vizitiul a răspuns:

Nu doresc sa postez un roman pe aceasta tema, o sa fiu pregnant si obiectiv.
Daca noi aspiram suntem obsedati de sex, ele de ce sunt obsedate de bani, de ce sunt materialiste? Astea-s generalizari, exista si exceptii!
In concluzie: noi, barbatii, suntem porci ca aspiram la sex, sa inteleg ca fetele care aspira la bani sunt scroafe!?

| Vizitiul a răspuns:

O_fata- am o nedumerire, care-i distinctia dintre inteligent si "ff inteligent?"
Pleonasm!?

| stresu a răspuns:

Mai ce sa zic, din cate am verificat dimineata sunt tipa si da, sunt de acord cu multe din cele mentionate mai sus, dar am ceva mentiuni de facut ca sa fie ambele versiuni prezente.
Bun, ce zici tu se cam intampla, insa problema e ca nu e vorba doar de femei, calitatea OAMENILOR in general e de la dubioasa in sus. Nu am considerat niciodata barbatii masinarii pline de hormoni care umbla doar dupa sex; adica na, nu ma deranja ideea de sex in cadrul unei relatii;
dar de ce nu am avut nicio relatie pana anul 1 de facultate? ca nu picam la pat din prima saptamana (nu eram absurda sa tin omul 3 ani, dar nici...), nu aratam ca din reviste, aveam pretentii "stupide" cum ar fi sa port o conversatie decenta, sa fiu singura pe durata relatiei si nu parte din harem etc; a, si vorbeam mult si nu imi conveneau diverse, dar na se putea rezolva cu banda "scoci". Si n-am murit.
Nici cu fetele nu e grozav, cunosc destule care se "combina" ca sa primeasca un cadou de ziua lor sa u sa le plimba fraierul prin tara cu masina. Sau tipe care au nevoie de 2-3 tipi ca sa fie multumite, sau care considera ca virginitatea lor valoreaza 2-3 suflete de barbat.
Concluzia-superficialitate, lipsa de valori, relatii interumane care se degradeaza de la o zi la alta, relatii in care partenerii nu se cunosc nici dupa 2 ani.
Asa ca mai sezi flex ca nu intra zilele in sac. Adica daca a putut omul din hruba (adica eu) sa gaseasca partener de calitate, cu rabdare si ceva injuraturi fata de neamul femeiesc, ok ceva mai multe (eu am injurat destul pe ala masculin) se poate. Spor!

| madagascar a răspuns:

E adevarat cam tot ce spui tu acolo, fetele si femeile din ziua de azi au senzatia ca daca ti-o tragi cu toti esti la moda, total gresit, sau daca au bani vor fi superfericite, total eronat, nu se reduce totul la fizic/sex/bani cel putin nu in cazul meu, ai uitat sa mentionezi ceva, toate panaramele astea au pretentia sa le vorbesti cu apelativul "domnisoara", sa le respecti.

| Goofy77 a răspuns:

Prietene cam lunga povestea dar cam asta suntem niste obsedati de sex hahaha
si femeile la fel

| SiMpLa a răspuns:

Esti ff inteligent si chiar ai dreptate.Asa sunt femeile din ziua de astazi vor numai bani si sunt toate moarte dupa...Insa exista si fete serioase dar ff rar dar acelea nu sunt chiar asa bagate in seama pentru faptul ca ele nu-s interesante de sex deloc.Si eu sunt una din acele femei care vede la barbati partile negative si care credea ca femeia e sfanta si barbati sunt niste porci.Insa acum sunt in clasa a9a si am in clasa numai numai. Mi-am schimbat treptat impresia despre femei sunt atat de naive si o cer. Dar nu uita daca traiesti cu impresia ca toate suntem la fel vei regreta mai tarziu, poate vei gasi o fata chiar speciala si u o vei cataloga usuratica.Numai binekiss

| Fredie explică:

@ Legiuitoarea: imi place raspunsul tau happy Esti o femeie dintr o bucata, ce pot sa spun! Tot respectul! Sunt rare cele de genul tau. Vad ca ai si ceva talent la versuri happy Majoritatea se dau printese "virgine", pline de pudoare, moralitate si alte abureli similare, cand de fapt sunt cele mai innebunite dupa. Exact aceste tipe sunt motivul pentru care am pus postarea.

Răspuns utilizator avertizat
| andreea8pogner a răspuns:

Ai mare dreptate. nota 10

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce am citit ce ai scris, incep sa imi pun intrebari asupra sexualitatii mele!
Oare sunt neutra(ca acum s-a inventat si asta!)?
Daca imi creste vreun organ intre timp, revin cu vesti! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am revenit!
1. N-am 12-13 ani!
2. Vedeta nu sunt!
3. Nici macar in gand nu mi-am spus ce ai mentionat la punctul 3!
4. N-am urangutanul langa mine, dar mi-am luat un Chow Chow (se pune?)!
5. DAAAAAA! (Fie vorba intre noi, poate vreunul dintre voi sa imi schimbe Seatul pe un SAAB?batting eyelashes ca uit de tot romantismul!)

M-am lamurit! Nu ma incadrez niciunde! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce va mai place sa generalizati! sa amendati! s-o luati cu vorbe goale de genu:"in ziua de azi toate femeile...sau toti barbatii"
sunteti acesti necrutatori, fini observatori, ai?
De fapt ce-o fi rau daca-ti doresti tot ce-i mai bun? "simtamintele" nu-s abureli pentru fraieri @Fredie omul e si bun si rau, si visator si implicat in material, e si misterios si expus privirior.Care-i treaba?

| aragon90 a răspuns:

E adevarat ca uni barbati sunt obsedati de sex cum sunt si fetele obsedate de banii haine s ibijuterii