| dddiana a întrebat:

Am o stare deplorabila, de tot ca catu, ma simt ca dracu.
Deci asta e povestioara mea.Eu sunt momentan in Spania, si ieri am fost pentru prima oara la ora de ed. fisica.Adica m-am simtit ca dracu toata lumea se uita la mine.straight faceSi era penibil toata lumea statea cu cineva si eu singura:-J.Asa dar asta nu conteaza...Singurul lucru care conteaza e ca m-am cam indragostit de un tip.Si profa la pus in grup cu mine si inca 2 colegi, o fata si un baiat. El se cam apropia asa cu pasi mici de mine, dar presupusa fata se baga mereu intre noi.Deci ma simt ca dracu!straight facehappyoh go on
Voi ce parere aveti.Nu stiu daca ma place, dar nu am fost niciodata buna cu iubirea, am suferit atat de mult pentru un baiat si nu vreau sa fac acelasi lucruri si acum.
>Funditaaaa:d

Răspuns Câştigător
| InvisibleGirl a răspuns:

Buna Diana!
Sa inteleg ca te-ai mutat de curand...Mereu cand esti nou intr-un colectiv este mai greu pana te adaptezi si iti faci prieteni noi.E prea devreme sa spui ca esti "indragostita" de un tip. Daia ai ajuns sa si suferi din iubire.Sa fi indragostit e un lucru mare, niciodata nu poti sa iubesti pe cineva inaintea unei relatii.Ca sa iubesti trebuie sa fi cu acea persoana, sa petreceti timpul impreuna sa ii cunosti calitatiile si defectele apoi poti vorbi de iubire.Tu pe baiatul asta nu il iubesti, il placi doar.Mai ai de mancat o paine pana sa te indragostesti de el happy.Nu complica lucrurile mai mult decat sunt!
Acum revenind la fata aceea...Sti cum e proverbul ala " tineti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape " cred ca asta e cel mai bun sfat.Incearca sa nu ii arati ca porti pica pe ea, dinpotriva zambeste-i, incearca sa vorbesti cu ea.Cat despre baiat incearca sa fi tu in preajma lui. Daca te place pe tine, exact asa cum esti si vine sa iti vorbeasca s.a foarte bine, daca nu...el are de pierdut!
Take care and Good Luck

1 răspuns:
| SmoKKe19 a răspuns:

Esti pe teritoriul aleia deci nu stiu ce sanse ai cam avea cu el, dar daca te place va fi ok.