| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta "intrebare", mai degraba povestioara se potrivea mai bine la categoria "Familie & Relatii", dar aceasta e mai citita. SCUZE.

Deci sa incepem. Imi place de un baiat care este de aceeasi varsta cu mine, in aceeasi scoala dar alta clasa. Si imi da o gramada de semne ca ma place. Tocmai am venit din excursie acum cateva ore si am inceput sa vorbesc cu bff-ul meu si i-am zis cateva momente in care el a incercat sa se apropie de mine de exemplu si-a blocat valiza in valiza mea cand mergeam, intentionat bineinteles. =) Stiu, suna foarte ciudat. Amandoi suntem super timizi si am fost ceva gen:

Eu: Uhh okay
El: Scuze big grin

Sau cand s-a asezat la un restaurant fix in fata mea la masa, iar prietenul lui l-a strigat de la alta masa sa plece si sa mearga la masa lui si el se ofticase si am impresia ca l-a si injurat =) Ma simteam usurata ca aveam prea multe emotii oricum. Sau cand mergeam cu un autocar printr-o salina, el era fix langa mine si statea pe scaun, eu in picioare. Ma rog. big grin Si il vedeam cu coada ochiului ca se holba IN CONTINUU la mine si eram foarte rusinata ma prefaceam ca nu il vedeam. Pana si bff-ul meu mi-a facut semn cu ochiul si mi-a zis la ureche "Ce esti tu fata, televizor? De se uita asa la tine".

Plus, acum un an mi-a zis prietenul lui ca ma place, eram la petrecere 2 clase, fix noi. Si atunci se uita la mine si imi zambea.

PROBLEMA ESTE CA sunt mult prea inalta, adica sunt cea mai inalta din clasa... Dintre fete si baieti. Si ma simt urata: Port ochelari, parul imi sta ciufulit cand mi-l strang in coada etc. In fine. Si da, logic ca sunt mai inalta decat el. Cu vreo 4-5 cm, iar eu NU STIU ce vede la mine. Sa nu ziceti: S-a nimerit sa fii mai inalta decat el, conteaza ca va placeti! Sau ceva, ca printre toti din cei care am fost in excursie ma simteam un MUTANT ca nu mai exista un copil mai inalt decat mine.

Mai demult am si cautat pe TPU intrebari " Baietilor le plac fetele inalte?" Si cam toate raspunsurile erau ceva gen: Picioarele lungi le plac unor barbati si li se par foarte sexy. Dar eu tot mutant ma simt. Tin sa mentionez ca am vreo 1.71-1.72.

Nu pot sa cred ca tu chiar ai citit toata povestioara, asta daca nu ai sarit direct la final. big grin
Si ma simt foarte naspa in legatura cu inaltimea mea. Toata lumea ma incurajeaza sa ma fac model dar eu nu vreau deoarece stiu ca sunt URATA!
Intrebarea e: Oare sa incerc sa ii spun ca imi place de el? Daca da, cum? Mie mi se pare penibil intr-o relatie ca baiatul sa fie mai scund decat fata, nu cu 1 cm, cu 4-5! Multumesc ca ai citit.

6 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Hei! Nu e cazul sa fii complexata din cauza inaltimii, astea nu sunt defecte care pot sa distruga sentimentele care ii leaga pe doi oameni. Si nu exista oameni urati. Nu stiu de ce vrei sa iti distrugi increderea in tine. Daca il placi, spune-i! E cel mai bine asa, ca sa nu regreti mai tarziu.

| mihai69 a răspuns:

Eu am 1 metru 90. Și am fost mereu cel mai înalt din clasă. Știu cm cum te simți. Dar înălțimea ta NU e un impediment, ci mai degrabă un atu.
Iar frumusețea nu stă neapărat în faptul că nu porți ochelari - dimpotrivă, ochelarii îți pot da o aură mai misterioasă, foarte atractivă.
În fine - el cu siguranță va mai crește, băieții au un start mai lent al creșterii osoase față de fete.
Așadar, eu văd fix zero piedici pentru ca tu să îți iei inima-n dinți și să-i dai un mesaj de genul „vrei să ieșim undeva diseară?" și la un suc să-i spui tot. Sau la un film să te lași încet cu capul pe umărul lui și să-i pui mâna pe picior și să te rogi să aibă curaj să preia controlul de acolo mai departe.winking
Baftă!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Eu zic sa mai astepti. Ai inca o mentalitate de copil. De altfel, nu vei mai fi cea mai inalta, esti inca la scoala generala.

| 6Anonim9 a răspuns:

1.Esti lipsita de respectul de sine, lucreaza la asta.
2.Nu esti asa inalta, e foarte bine chiar. E el scund.
3. Uita-te la Antonia si Alex Velea, unde in realitate e vorba de 8-10cm intre ei. (Logic ca ea e mai inalta).
5. Da-i bice, nu pierde vremea. Da-i un semn, sau mai multe. Daca nu reactioneaza cum se cuvine, uita-l cumva.
Numai bine, succes!

Răspuns utilizator avertizat
| GandesteRapid a răspuns:

Inaltimea nu este un defect wwtfffffff.
Pe ce lume traiesti?
Mai tarziu o sa te poti intalni cu baieti mult mai mari decat tine.
Sper ca te-am ajutat. Poate funda?