| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Am obiceiu sa o gafez, dar de data asta cred ca am facut-o lata. am 21 de ani si incep sa ma indragostesc, cred eu, de seful meu. diferenta de varsta este de. 10 ani. e la un pas spre divort pentru ca oricum nu mai mergea cu nevasta lui care l-a si inselat, etc. problema e ca nu stiu daca e bine ceea ce gandesc eu, dar pur si simplu, m-am trezit in situatia asta. nu stiu cum as putea sa il abordez, avem o relatie de prieteni, ne mai si tachinam, glumim, nu suntem chiar intr-o relatie de sef-angajata. nu am cui sa ii spun lucrul asta, pentru ca mai devreme sau mai tarziu s-ar afla si nu vreau.
A mai trecut cineva prin asa ceva? sau stiti pe cineva? dati-mi sfaturi, va rog. Multumesc anticipat. (sau mesaje)

7 răspunsuri:
| brunetelu a răspuns:

Pai pastreaza relatia strict profesionala. sfatul meu. funda?

| brunetelu a răspuns:

Oricum mult succes

| Alcyon a răspuns:

Nu amesteca viata profesionala cu cea sentimentala, ca o sa ai de suferit. Daca o sa iasa prost, tu o sa fii prima care zboara din firma.

| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte.Desi e posibil sa mearga nu profita de necazul lui.Iti spun ca e posibil sa mearga pentru ca in asemenea situatii unii barbati cauta imediat o alinare.La alta femeie.Dar nu inseamna ca va fi si o relatie adevarata.Eu zic sa il lasi in problemele lui.Sa nu cumva sa ii dai si sotiei lui un motiv plauzibil de divort.Din care el va avea de pierdut mai mult.

greece12
| greece12 a răspuns:

Spui bine tu,sa stii,e o gafa!
Ar trebui sa delimitezi clar viata ta personala de cea profesionala,este o mare greseala sa te incurci cu seful tau.
Maine vine o alta,poimaine o alta,risti sa deveniti multe si intr-o zi,la prima cearta de "indragostiti" cine crezi ca-si pierde painea?
In situatia lui,are nevoie de consolare, dar asta poti s-o faci doar ca prietena, nu si ca iubita.
E seful tau, pastreaza distanta si cand te vei trezi, o sa ne multumesti.
happy

| sofisis a răspuns:

Eu am o prietena care s-a incurcat cu seful ei. A fost dragut o perioada scurta.
Dupa nu a mai vrut el, apoi a vrut el iar si nu a mai vrut ea. In ambele cazuri ea a fost cea care a avut de suferit. La ultimul caz i-a facut viata atat de urata acolo incat a fortat-o sa isi schimbe serviciul.
Si atentie : in prag de divort nu inseamna liber. Inca e un barbat insurat si poate si cu copii. El se poate razgandi oricand in privinta divortului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti in poză?