| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Revin cu aceeasi intrebare. Am obiceiu sa o gafez, dar de data asta cred ca am facut-o lata. am 21 de ani si incep sa ma indragostesc, cred eu, de seful meu. diferenta de varsta este de. 10 ani. Este in divort pentru ca oricum nu mai mergea cu nevasta lui care l-a inselat, etc. problema e ca nu stiu daca e bine ceea ce gandesc eu, dar pur si simplu, m-am trezit in situatia asta. nu stiu cum as putea sa il abordez, avem o relatie de prieteni, ne tachinam foarte mult, glumim, nu suntem chiar intr-o relatie de sef-angajata. nu am cui sa ii spun lucrul asta, pentru ca mai devreme sau mai tarziu s-ar afla si nu vreau.

A mai trecut cineva prin asa ceva? sau stiti pe cineva? dati-mi sfaturi, va rog. Multumesc anticipat. (sau mesaje)

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nici o femeie cu cap nu se incurca cu seful ei,nu din multe motive ci din TOATE motivele.
Binele tau va fi relativ scurt langa el,ti-am mai spus-o si din relatia asta, unul are numai de pierdut si nu e el acela.
Lasa lucrurile asa cum sunt, pastreaza-ti locul de munca si demnitatea, de obicei barbatii fug dupa femei, chiar daca le sunt subalterne...la tine e departe pana si varianta asta!
Te rog sa-ti revii...iti faci o favoare personala.

| CoquineNoire a răspuns:

Deci diferenta de varsta e de 10 ani...
la 11 ani sa divorteze?
valei, fugi de d-astia... vrei sa ajungi kebap in satra?

| Awesom a răspuns:

Pisi,este interzis sa amesteci placerile carnale cu munca.E ca si cum ai avea o relatie cu colega de banca.

| MiruD a răspuns:

Incearca sa pastrezi relatia sef-angajata.
E mai bine, crede-ma!winking

| Kirito21 a răspuns:

Relatiile dintre sefi si subalterni sfarsesc intotdeauna destul de urat. Eu una nu te-as sfatui. Ce crezi ca se va intampla in situatia in care v-ati desparti? Unul dintre voi va ramane fara loc de munca si nu cred ca va fi vorba de sef...

| AnnaMariaDanielaNicoleta a răspuns:

Daca nu aveti o relatie atat de stricta sef - angajata trebuie sa te gandesti ca si lui i-ar place de tine....nu te grabi lasa lucrurile sa vina de la sine...tu poti ajuta cu priviri mai provocatoare sa-i oferi mai multa atentie gesturi mici care sa nu le observe cei din jur si el sa realizeze astawinking si cu varsta nu conteaza oh go on