| FataCareRadeDinOrice a întrebat:

Am obiceiu sa o gafez, dar de data asta cred ca am facut-o lata. am 21 de ani si incep sa ma indragostesc, cred eu, de seful meu. diferenta de varsta este de. 10 ani. e la un pas spre divort pentru ca oricum nu mai mergea cu nevasta lui care l-a si inselat, etc. problema e ca nu stiu daca e bine ceea ce gandesc eu, dar pur si simplu, m-am trezit in situatia asta. nu stiu cum as putea sa il abordez, avem o relatie de prieteni, ne mai si tachinam, glumim, nu suntem chiar intr-o relatie de sef-angajata. nu am cui sa ii spun lucrul asta, pentru ca mai devreme sau mai tarziu s-ar afla si nu vreau.
A mai trecut cineva prin asa ceva? sau stiti pe cineva? dati-mi sfaturi, va rog. Multumesc anticipat. (sau mesaje)

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spui bine tu,sa stii,e o gafa!
Ar trebui sa delimitezi clar viata ta personala de cea profesionala,este o mare greseala sa te incurci cu seful tau.
Maine vine o alta,poimaine o alta,risti sa deveniti multe si intr-o zi,la prima cearta de "indragostiti" cine crezi ca-si pierde painea?
In situatia lui,are nevoie de consolare, dar asta poti s-o faci doar ca prietena, nu si ca iubita.
E seful tau, pastreaza distanta si cand te vei trezi, o sa ne multumesti.
happy

| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte.Desi e posibil sa mearga nu profita de necazul lui.Iti spun ca e posibil sa mearga pentru ca in asemenea situatii unii barbati cauta imediat o alinare.La alta femeie.Dar nu inseamna ca va fi si o relatie adevarata.Eu zic sa il lasi in problemele lui.Sa nu cumva sa ii dai si sotiei lui un motiv plauzibil de divort.Din care el va avea de pierdut mai mult.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti in poză?

| sofisis a răspuns:

Eu am o prietena care s-a incurcat cu seful ei. A fost dragut o perioada scurta.
Dupa nu a mai vrut el, apoi a vrut el iar si nu a mai vrut ea. In ambele cazuri ea a fost cea care a avut de suferit. La ultimul caz i-a facut viata atat de urata acolo incat a fortat-o sa isi schimbe serviciul.
Si atentie : in prag de divort nu inseamna liber. Inca e un barbat insurat si poate si cu copii. El se poate razgandi oricand in privinta divortului.

| Alcyon a răspuns:

Nu amesteca viata profesionala cu cea sentimentala, ca o sa ai de suferit. Daca o sa iasa prost, tu o sa fii prima care zboara din firma.

| brunetelu a răspuns:

Pai pastreaza relatia strict profesionala. sfatul meu. funda?

| brunetelu a răspuns:

Oricum mult succes