| anonim_4396 a întrebat:

Am observat, de-a lungul timpului, ceva straniu pentru mine. Deseori s-a intamplat sa ajung sa pot da startul unei relatii cu fete, care, dupa putin timp aflu ca sunt bogatase, sau cel putin fac parte dintr-o lume mai buna decat lumea din care provin eu.
Chestia asta ma face sa dau inapoi si sa ma opresc. Am inhibitii datorita familiei, mediului social din care fac parte si nu stiu cum sa procedez.
Ma gandesc ca nu va fi posibil o relatie intre doi oameni din 2 medii sociale diferite.
Indiferent de sentimente sau toate cele. Mai devreme sau mai tarziu, ceva sau cineva va interveni si va incerca sa 'faca ordine'.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam ai dreptate, viata e cruda.
O relatie este posibila, dar mereu vor exista persoane care sa te puna la zid si sa te judece.
Nu stiu ce familie ai, ce mediu de viata, dar asta nu conteaza ceea ce conteaza este ca tu sa te schimbi sa devi mai bun mai bine vazut.
Daca nu poti face aceasta schimbare incearca sa gasesti persoana potrivita pentru tine.
Nu poti spune ca acele fete sunt bogatase ci familia lor, parintii daca stai putin sa te gandesti intre voi chiar exista o egalitate pana la un punct.
Acuma depinde daca fata respectiva e director, sef de nu stiu ce avocat... si tu esti un nimic e aproape imposibil.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Esti precaut si gandesti ca un om matur.
Bravo.
Daca ai o situatie materiala modesta si ai primit o educatie sanatoasa fugi tare, fugi repede, fugi iute, fugi cat poti, fugi ACUM de fetele cu bani.
95% dintre ele n-au nici o treaba cu lumea in care traim.
Am ajuns la concluzia ca aproape toate fetele cu bani pe care le-am cunoscut sau ma rog am avut o oarecare tangenta sunt proaste,sunt cu capul,sunt impresioniste si figurante,niciodata nu le poti multumi,sunt nebune,imprevizibile,n-au nici o urma de bun simt,nu te poti baza pe ele in cazul unei relatii,sunt instabile emotional, nu vei face casa cu ele.

Prefer una saraca vai mama ei imbracata in covoare si atat dar care sa fie femeie adevarata.
Sfatul meu prietenesc e sa nu te complici cu astfel de personaje si sa te intinzi cat ti-e plapuma.
La un moment dat vor aparea probleme si discutii din cauza diferentelor materiale, culturale, sociale, etc

| DulceLup a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

laughing tocmai asta este!
nici mie nu imi plac "proaste, cu capul, impresioniste si figurante, nebune, imprevizibile, care n-au nici o urma de bun simt, instabile emotional"
Dar ce te faci cand chiar nu sunt asa?
Am cunoscut pe cineva chiar cu capul pe umeri si multe alte aspecte pozitive.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru DulceLup):

Acolo am pus 95%.
Totusi mai sunt si un 5% care ar fi fete ok.Nimic de reprosat.
Tu daca ai norocul sa dai peste o astfel de fata ai unda verde de la mine.
Problema e ca trebuie sa demonstrezi parintilor ei ca esti un barbat adevarat si capabil sa ai grija de fata lor si mai ales ca esti demn de a avea o relatie cu ea.

| Kitty234 a răspuns:

Hmmm, vorbesti atat de realist. Cam ai dreptate, sa stii. Doar ca uneori chiar se poate sa traiesti ca in filme sa traisti o poveste de dragoste adevarata in care sa nu conteze situatia materiala ci pur si simplu doi oameni care se iubesc si care pot sa o ia de la 0 impreuna. happy Uneori e posibil, crede-ma. Dar in ce lumea rea si dura traim, mai greu. Dar nu e imposibil :d