| anonim_4396 a întrebat:

Am oprit pastilele anticonceptionale, dar de atunci nu am mai avut contacte sexuale, doar ca aseara mi-a trecut ciclul si azi aveam sperma pe mana, am bagat mainile in apa rece apoi m-am sters putin de prosop (mainile erau umede) si am pus mana jos...adica am atins vaginul cu mana, e posibil sa fiu insarcinata? nu am avut contact, se poate sa fi ramas spermatozoizi? va rog ajutooorrrr nu rezist sa astept 21 zile

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita. Perioada era putin fertila, te-ai spalat si ti-ai atins numai vulva, prea multe piedici in calea sarcinii.

| Roby67 a răspuns:

Stai linistita ca nu se poate.

| eugem35 a răspuns:

Nu ai ce sa faci asta este cred ca ai rama insarcinata mare pacat fuguta la medic...ha ha hha hah ha ha ha ha nu ai cum sa ramai

| eugem35 a răspuns:

Stai sa vezi cand o sa se nasca copilul. ha ha nu ai cum mai fata daca nu a intrat in vulva bafta

| usernamemada a răspuns:

Nu. Pentru a ramane insarcinata este nevoie de penetrare.Stai linistita nu ramai insarcinata.chiar si dupa ce baiatul ejaculeaza(inauntru) numărul variază de la 20 la 40 de milioane de spermatozoizi, în funcţie de fertilitatea fiecărui bărbat, 200 de milioane de spermatozoizi sunt eliberaţi la o ejaculare, si totusi numai unul ajunge sa fecundeze ovulul.