| Victorita15 a întrebat:

Cam 1-2 saptamani in urma, l-am masturbat pe prietenul meu. Mi-a ramas putin sperma pe mana, m-am sters cu un servetel uscat si fara sa vreau, am atins vaginul. Este vreo sansa sa fiu insarcinata? Imi intarzie ciclul deja de aprox 2 saptamani, imi fac mari griji. Ajutati-ma va rog :/

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece menstruatia intarzie de circa 2 saptamani rezulta ca acea masturbare s-a petrecut cam in zilele chiar de dinaintea momentului in care ar fi trebuit sa inceapa menstruatia deci in afara perioadei fertile. Asta in cazul in care ciclul tau menstrual ar fi unul REGULAT dar in acest caz inseamna ca a intervenit o dereglare hormonala foarte importanta. Totusi, se pare ca ciclul tau menstrual este unul NEREGULAT si aceasta sa fie motivul adevarat al amenoreei si nu existenta unei sarcini ipotetice. Ca sa ajunga sperma in vagin in modul prezentat detine reprezinta o posibilitate infima, sau mai bine zis practic atat de mica incat nici nu poate fi luata in considerare ar putea exista doar intro singura situatie si anume ca tu in acel moment sa fi fost in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual. Insa in cazul in care ciclul tau menstrual este neregulat nu se poate formula nici o concluzie clara, concreta sau corecta. In afara perioadei fertile chiar daca ajunge sa patrunda sperma in vagin, probabilitatea de a se forma/naste o sarcina este apreciata ca fiind de maxim 3-5%. Incearca sa te linistesti deoarece in situatia prezentata de tine probabilitatea dea se forma o sarcina este atat de mica incat teoretic ar putea exista doar o infima posibilitate de sarcina.Nu ai pomenit despre efectuarea unui test de sarcina. Ar fi binevenita. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

S-ar pute fi o sarcina nedorita sau o dereglare hormonala a corpului tau. Fa un test de sarcina sau mergi la un medic ginecolog care-ti va spune daca esti sau nu gravida.

| OldSoul a răspuns:

Ok, faza ciudata e ca ti-ai atins vaginul in timp ce te stergeai pe mana (asa reiese, sper sa nu gresesc), nu prea imi dau eu seama ce cauta mana ta pe langa vagin in acel moment, dar hey! Cine sunt eu sa ma leg de fanteziile altor persoane?
Si lasand gluma, stai calma, nu sunt sanse sa ramai insarcinata din atata lucru.

| MistretulPufos a răspuns:

Si de-asta trebuie sa va spalati pe maini copii

| Nitunitu a răspuns:

Din cate inteleg erai dezbracata cand iti masturbai prietenul...

Nu cumva v-ati apropiat veveritoiul de scorbura?

| DarkCrina a răspuns:

Nu ar trebui sa ramai insarcinata din asta. Fa un test

| cameliaTpU a răspuns:

Avand in vedere ca menstruatia inceteaza sa apara, iar daca tie nu ti s-a mai intamplat asta...sunt destul de multe sanse...incearca sa faci un test de sarcina, din simpla curiozitate...sau poate vor incepe sa apara simptome ...iti poti simti sanii umflati... dureri atat in aceasta zona cat si cea abdominala, mai apoi greturi si toate cele.
Eu zic ca ar fi cel mai bine sa faci un control sau cel putin un test
Multa bafta!

| Ana8752 a răspuns:

Pfai... nu stiu. depinde. Pai cum din greseala?! Ai grijaa... eu zic sa iti faci un test daca iti intarzie deja de 2 saptamani.