| Lexy_8521 a întrebat:

In week-end-ul asta am facut prima data sex, fiind virgina dar prietenul meu nu, pana acum am avut 3 contacte sexuale in fiecare folosindu-se prezervativul ca gred de protectie, prezervativul nu s-a rupt si el nu a ejaculat in interior (sau cel putin asa cred ), exista posibilitatea ca eu sa fi ramas insarcinata? nu am reactii, varsaturi, senzatie de voma, dureri de cap, doar unele senzati abdominale care se datoreaza unei racei "jos", sunt putin cam speriata a trecut aproape o saptamana si m-am stresat in fiecare zi, e prima data si chiar nu mi-as dori o sarcina, nu pot merge nici la ginecolog as dori sa stiu parerea ta, daca exista sanse sa fi ramas insarcinata.
Si mai am o intrebare : lichidul ce contine sperma daca este lasat pe piele urmand ca mai apoi sa se stearga si dupa cateva zeci de minute mana pe care s-a aflat sperma este in contact cu vaginul exista vreo sansa ca acei spermatozoizi sa mai existe pe piele? sa poate fecunda un ovul avand in vedere ce ti-am zis ca a fost dupa ceva timp si sters.

Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| cess a răspuns:

Stai linistita,nu s-a intamplat nimic,nu-ti mai face griji si nu te mai panica, este totul in regula! de la ejaculare, spermatozoizii "traiesc" doar 10 secunde...si de la piele pana la vagin este cale lungahee hee don't worry :*

3 răspunsuri:
| ana_2324 a răspuns:

Pai nu sti ca exista teste pentru a afla? figi la farmacie si i-ati!

| aleerawr a răspuns:

Nu nu vei ramane in nici unu din cazuri.

| Damyno a răspuns:

Parerea mea este ca sansa este destul de mica avand i nvedere ca spermatozoidul nu poate trai decat in sperma si in orice caz fa un test de sarcina