| casssi a întrebat:

Am patit sa ma excit atat de tare incat mi-am dat drumu in pantaloni. Dupa am avut contact sexual fara prezervativ fara sa-mi dau drumu. E posibil sa se intample ceva?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai urinat si nu te-ai spalat intre prima ejaculare si contactul sexual, atunci riscul de sarcina este egal cu al unui contact sexual cu ejaculare, adica intre 5 si 100%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste partenera. Daca ai urinat si te-ai spalat, riscul de sarcina este intre 4 si 30%.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără igienă și perioada de ovulație a ei nu se poate comenta nimic, realitatea bate statistica!
Întreabă partenera în ce timp al ciclului era și un test de sarcină.
Nu trebuie să fabulăm cu pronosticuri!
Pa, pa.