| AdMiRaTor a întrebat:

Am penis de 15 cm la 16 ani, mai creste macar de 18cm?laughing

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, cresterea penisului se incheie la 16 ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvoltarea si cresterea in lungime a penisului conform medicilor si a specialistilor in acest domeniu se definitiveaza in jurul varstei de 16 ani. In functie de ritmul de dezvoltare fizica a fiecarui baiat adolescent varsta la care penisul se opreste din cresterea poate sa varieze cu +/- 1 an fata de varsta reper de 16 ani. Specialistii afirma urmatoarele: ''Mulți dintre ei încep să observe aceste schimbări între 10-14 ani, însă depinde de fiecare persoană în parte, nu există o regulă bătută în cuie în acest caz. Prin urmare, de regula depinde si este în funcție de vârsta la care se instalează pubertatea, astfel ca dezvoltarea penisului se poate încheia la 15-16 ani ori după 18 ani'' Multa sanatate! Sursa informatiei : http://unica.md/......e-penisul/

| MihaiNicu23 a răspuns:

Posibil ca pana pe la 20 de ani sa mai creasca.

| AdMiRaTor explică:

Nu nu a mai crescut de atunci.

| LaurentiuGabriel666 a răspuns:

Va creste pana la 2 metri

| SB_Sebi_1998 a răspuns:

Da