| Eusunteusunt a întrebat:

AM PIERDUT SARCINA! Eram insarcinata in 8 saptamani si sâmbătă am avut dureri si niste pete maro,mi-au trecut si duminică au revenit. M-am dus la urgente si m-au internat mi-au facut niste injecții pentru oprirea sângelui dar sâmbătă abundent, am avut dureri îngrozitoare toata noaptea si sangeram din ce in ce mai rau. Dimineata la 7 mi s-a facut sarcina...-avort incomplet, apoi chiuretaj, a fost foarte dureros, nu ma asteptam la o asa durere. Acum sunt acasa, fara sa primesc vreo explicație, cum mi-am pierdut prima sarcina. Plus ca nu am niciun chiuretaj sau probleme medicale! Ma doare sufletul!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imi pare foarte rau de ce ti s-a intamplat. Nu prea exista explicatii pentru asta, se intampla uneori, mai des la prima sarcina, ca aceasta sa se opreasca in evolutie in primul trimestru. De obicei, din cauza ca embrionul nu este normal. Nu are mare semnificatie, marea majoritate a femeilor vor obtine ulterior una sau mai multe sarcini normale.

| Emilian65 a răspuns:

Este dureros, dar cred ca esti tanara si poti sa mai faci si alti copii.

| Oana92 a răspuns:

Imi pare rau ca ai pierdut sarcina si ca a trebuit sa treci prin asta. Nu vreau sa pun paie de foc, dar trebuia sa mergi la medic de la primele sangerari si daca nu ma inseala memoria ti-am mai spus asta.

Ai grija de tine si iti sugerez sa nu incerci sa ramai prea curand insarcinata. Sanatate!

| ƒαηтαααα a răspuns:

Da "iubi" a tau ce face? Nu-i pasa?