| Girlinred a întrebat:

ma confrunt cu o situatie destul de dificila. Acum 2 saptamani am pierdut o sarcina. Diagnosticul ipotetic pus de medic a fost de "Sarcina molara sau partial molara". Spun ipotetic pentru ca inca nu au venit rezultatele biopsiei si nu avem o certitudine. Ideea este ca desi sunt aproape 2 saptamani de cand mi-a facut chiuretaj eu inca sangerez (nu abundent, dar sangerez, si nu elimin chiaguri sau tesut cum am auzit ca se intampla) si am dureri foarte mari, pe zi ce trece durerile se acutizeaza. Aseara aveam stari de lesin de la dureri. Medicul a fost informat de acest lucru si spune ca este normal sa se intample asa. As vrea sa stiu daca a mai trecut cineva printr-o situatie similara. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ia un nospa si daca nu iti trece, mergi la un spital de ginecologie. Ai grija la viitoarele sarcini, molara se poate repeta si esti mai predispusa decat alte femei.

| ibaal a răspuns:

Suna la ambulanta ca fiind urgenta si vor fi nevoiti sa te trateze in urgenta!
Cel putin sa iti faca un consult mai amanuntit. Asa au fost si o gramada de lauze care au decedat din cauza unor medici idioti, plictisiti de viata si prea interesati de bani. E viata ta! Asa ca nu amana!
Eu asa te sfatuiesc. Degeaba mergi tu la urgenta, vei sta acolo o mii de ani. Asta e urgenta in Romania...mai bine, suna, sa iti trimita o ambulanta. Normal e sa elimini tesutul ramas, dar, nu e normal sa fie din rau in mai rau!
Sanatate!

| Girlinred explică:

Revin cu un update al situatiei mele. Am ajuns la spital intr-un final si SURPRIZA! Sacul gestational nu fusese eliminat asa cum mi s-a spus. Desi oprita din evolutie sarcina, sacul era inca acolo desi dupa ce am
inceput sa sangerez si medicul meu a zis ca este avort spontan M-A CHIURETAT sa fie sigur ca nu a ramas nimic in uter. Ieri mi s-a facut rechiuretare si desi ma simt considerabil mai bine, experienta a fost una traumatizanta