| ForeignO a întrebat:

Hey, Ce faceti? Am o povocare pentru voi b-) ...Cand v-ati inceput viata sexuala? De la ce varsta credeti ca este bine >Iar pentru fete... a durut?

12 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Ti-o incepi cand crezi tu ca e mai bine si cand te simti pregatit... oricum, peste 16 ani cred ca e cel mai indicat

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu mi-am inceput viata sexuala desi am 20 de ani..nu am gasit persoana potrivita cu care sa fac acest pas insa va veni cu timpul
Eu cred ca varsta potrivita ar fi 18 dar cel mai important este sa fi tu pregatita sa nu regreti mai tarziu
Iti dai seama ca prima data doare ceva acum depinde de fiecare persoana

pa

Janina
| Janina a răspuns:

Doamnee ai 12 ani...las ca te faci tu mare happy
si apropo, nu a durut!

| Crs a răspuns:

16. Da a durut.big grin

| dydy22 a răspuns:

Mey ca baiat de la 15 ani in sus si ca fata de pe la 16 cu cat este mai devreme cu atat este mai devreme, am auzit si eu de la fete ca daca astepti mai mult se este mai greu de rupt...

| carmi_6480 a răspuns:

Sincer eu m-am maritat la 18 ani [am vrut sa ma marit virgina] deci la 18, si da a duruuuut. Dupa 18 ani cred ca e bine, dar daca nu gasesti persoana potrivita poate fi si la 20-25, ca nu e nici o problema.

| gabitza_3022 a răspuns:

Eu inca nu mi-am inceput'o.la fete din ce am citit pe la 20 de ani ar fi indicat. dar mai nou si la 13 se practicalaughing...

| ForeignO explică:

Deci sunt curioasa, dar asta nu inseamna ca vreau sa ''practic''winking

| alightinthedark a răspuns:

Eu zic ca e cel mai bine sa o incepi dupa casatorie, cu acel cu care iti vei petrece intreaga viata. De ce sa daruiesti unui om care nu merita din dragostea ta cand poti sa o daruiesti celui care merita, aceluia cu care iti vei petrece intreaga viata pe pamant? plus de astea te scapi si de boli, care sunt si asa foarte multe si te scapi si de stres, nu risti sa fi insarcinata, si poti sa ai o viata frumoasa happy o viata plina de liniste si eu cred ca cel care ti-a dat viata, adica Dumnezeu, va pune o persoana frumoasa ca si tine langa tine ca sa fi fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' curioasă mai ești tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16.Nu a durut deloc, pentru ca am fost excitati. Ti-o incepi cand crezi de cuviinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 17 ani jumatate. M-a durut destul de tare. Dar la fel de bine pe tine poate sa nu te doara. Sau poate sa doara totusi happyDintre fetele pe care le-am cunoscut, cele care aveau solduri mai mari, nu au avut dureri, iar cele mai micute, au avut.Nu e o regula si oricum, chiar depinde de la om la om.