| Dydy_7659 a întrebat:

Am revenit cu acceasi problema. Cine mi-a citit intrebare anterioara stie despre ce vorbesc. Menstruatia nu mi-a venit sad Este a 5 zi de intarziere dar ma dor ff rau sani. Am vorbit cu el si mi-a spus ca dupa ce s-a dat prezervativul jos sa stres cu un servetel umed. Iar dupa prima partida cum v-am spus a facut un dus si a si urinat. La a doua partiva v-am spus nu a existat finalizare nici eu nici el. Sa dat prezervativul jos sa sters cu un servetel umed si la 5 minute ma penetrat sa zicem 5 secunde. Si asta a fost tot. Sunt fff foarte stresata daca sunt sau nu insarcinata. Nu am somn noaptea simt ca turbez. crying Voi ce credesti? sunt sau nu? pls rasp fara misto si fara glume proaste sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu poate sti sigur. Cel mult putem da cu banul, daca metoda asta te satisface. Cu toate masurile astea de precautie, stii, sper, ca actul ala sexual de 5 secunde ar un risc de pana la 27% de sarcina.
Durerile de sani la doar 5 zile de intarziere sunt mai probabil a fis din cadrul sindromului menstrual, decat din cadrul unei sarcini (prea devreme pentru simptome de sarcina). Dar trebuie sa mai astepti 2-3 zile pana la primul test de sarcina. Eu inclin sa cred ca nu esti insarcinata (cam 70%), dar nu e deloc suficient. Nu inteleg de ce turbezi, fiindca nu-mi imaginez ca ati facut sex neprotejat fara sa va fi gandit la posibilitatea unei sarcini. Asadar, deocamdata se intampla doar ceva ce ati luat cu seriozitate in considerare, nu pot sa cred ca nu v-ati pregatit temeinic si pentru posibilitatea asta.

5 răspunsuri:
| andreea_9470 a răspuns:

Nu cred ca esti. luna trecuta mie mi s-a intamplat la fel. mi-a intarziat 6 zile, a doua zi mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ, iar a 5a zi m-am dus la ginecolog si mi-a spus ca nu sunt insarcinata. am plecat acasa, iar a doua zi mi-a venit menstruatia.
fa si tu la fel, nu te costa nimic sa te duci la un spital si sa-ti faci un control. te mai linistesti asawinking

| Shinen a răspuns:

Buna, Dydy!
Cred ca cel mai bine ar fi daca ai face un test de sarcina. Dar, daca si-a dat prezervativul jos si apoi te-a penetrat este posibil sa fii insarcinata. Oricum, pentru linistea ta, fa un test de sarcina.

Succes!

| ciprianpet79 a răspuns:

Cred ca dorinta asta ti-a dat ceva batai de cap, dar fa-ti un test si scapi de dubii.

| Andie_3817 a răspuns:

Sunt de acord cu Laura un test de sarcina si se rezolva tot... te linistesti oricum eu nu cred ca sa fii insarcinata dupa spusele tale...

| gigel_4741 a răspuns:

Esti insarcinata