| RaluE a întrebat:

Am sa incep cu inceputul...Acum aproximativ 3 luni m-am cuplat cu un baiat (mentionez ca imi placea de el de vreun an). La inceput, mi-am dat seama ca nu ma iubeste asa mult, dar mi-a spus ca tine mult la mine si ca, cu trecerea timpului va ajunge sa ma iubeasca. Cu toate astea, zilele petrecute cu el erau magice, timpul parca se oprea in loc. Dupa 2 luni si cateva zile ne-am despartit; el devenise mai distant cu mine (nu ne vazusem de vreo 3 saptamani) si mi-a spus ca ochii care nu se vad, se uita. Eu am suferit foarte mult pentru ca simteam ca il iubesc si am facut orice pentru el. El, intre timp s-a cuplat cu alta fata, Anca (stiu ca numele nu prea conteaza pentru voi), dar in fiecare zi imi spunea ca ii este dor de noi doi etc.Acum vreo 7-8 zile, mi-a spus ca ii este dor sa ma tina in brate, sa ma sarute; mi-a spus ca nu o iubeste pe Anca, nici macar nu tine la ea si ca s-a cuplat cu ea doar pentru a ma uita pe mine. Mi-a spus ca acum ma vrea inapoi, ca simte ca ma iubeste si ca a fost un idiot. Ne-am intalnit intr-o zi si a inceput sa planga si sa-si ceara scuze; mi-a spus din nou ca ma vrea inapoi si ca putem invata amandoi sa iubim. Si eu il vreau inapoi, dar nu stiu cum sa-i spun. De atunci, pe mess nu mi-a mai spus nimic, imi da impresia ca asteapta sa-i spun eu ceva, dar nu prea am curaj, nici macar nu stiu cum sa-l abordez; amandoi suntem timizi. Spuneti-mi cum as putea sa-i dau de inteles ca vreau sa ne impacam sad?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!love struck
Eu zic ca ar trebuie sa ii spui in fata happy Daca ela spus foarte clar ca vrea sa va impacati happyNu ai de ce sa fi timida happyVorbeste cu el si spune-i asa '' Iti mai aduci atunci cand spuneai ca vrei sa ne impacam? M-am gandit foarte bine si sunt de acord '' love struck Daca nu ai curaj fata in fata vorbeste cu el pe mess sau la telefon big grin
Daca stai asa si astepti...nu vei obtine nimicbig grin Ai incredere in tine!kiss
Mult succes!kiss

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, intr-un fel el nu a procedat cum trebuia cu tine, adica sti cum e, cand te-a lasat l-a durut undeva(scuza-mi expresia), si acum tot el vine si vrea sa va impacati, sti cum e, abia cand pierzi pe cineva iti dai seama ca de fapt inseamna mult pentru tine, asa si el, acum poate a realizat ce a pierdut si te vrea inapoi, o sansa eu zic ca merita sa ii acorzi daca inca il iubesti, abordeaza-l cu incredere ca nu se stie niciodata, si poate veti fi iar impreuna si veti fi fericiti, si eu i-am acordat o sansa iubitului meu si nu imi pare rau, vb cu el si spune-i ce simti.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Chiar a fost un prost ca nu si-a dat seama, dar e foarte scuzabil pentru ca multi patim asta...ne dam seama prea tarziu de ceea ce avem in mana! Daca chiar iti doresti sa reiei relatia eu zic ca pentru inceput sa-l obligi sa renunte la relatia actuala, ca degeaba zice ca n-o iubeste daca nu ii da drumul. Apoi e de asteptat sa faci tu urmatorul pas si sa vorbiti deschis depre ce nu a mers inainte in relatie si ce puteti imbunatatii! Succes!

| pau2009 a răspuns:

Spune-i pe mess sau trimite-i un sms, intalniti-va, spune-i direct, o sa fie mai bine

| zatz a răspuns:

Pei...ar trebui sa ii spui repede ca si tu vrei sa va impacati. daca ti la el iti va fi usor sa ii zici. vorbeste cu el.despre orice si o sa gasesti tu momentul potrivit sa ii zici.eu asa as face

| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Invital in oras si spune ca vreti sa va inpacati.

| lolipop_7294 a răspuns:

Sunteti amandoi timizi, stiu cum e, si eu sunt timida. dar el ti-a zis ca te iubeste, ca te vrea inapoi. si-a facut curaj si a reusit. dar acum simte ca si-a facut datoria. ca a facut tot ce putea si ramane ca tu sa ii raspunzi daca il vrei si tu sau nu. dar grabeste-te pentru ca iti va fi tot mai greu sa ii raspunzi pe zi ce trece

| independenta a răspuns:

Stiu cum este, acelasi lucru am patit si eu.Numai ca eu m-am despartit de el si mi-a parut bine la inceput pana mi-am dat seama ca este greu sa stai departe de o persoana care ti-a fost alaturi atata timp.

Daca vrei sa te impaci cu el din inima tot ce trebuie sa faci e sa fii sincera cu el si sa ii vorbesti deschis. Poti incepe prin a te baga in seama cu el si sa incepi sa ii aduci aminte de clipele frumoase petrecute impreuna.Si ai sa vezi ca totul va veni de la sine. Spune-i ca inca mai tii la el si ca vreti sa va impacati.Stiu ca totul va fi bine.

Aveti grija de voi>big grin