| nuimporta a întrebat:

Am si eu ceva probleme cu exul
Deci neam despatit de ceva timp (in iulie facem 1 an ) este timpul ca sentimentele sa dispara nu credeti? oricum neam mai vazut la scoala in strada.la ce el ma suna, ma ruga sa-i dau inca o sansa ca a constientizat ce a pierdut, ma vrea inapoi.bla bla.
eu insa nu vreau sa intorc nimic (m-a inselat-in plus eu nu am nimic ptru el -iubesc pe alt cineva) saptamana trecuta m-a sunat pe la ora 3 dimineata a spus ca toti iau intors spatele ca indiferenta mea il omoara. ca o sa-mi bata prietenii cu care es.si culmea ca se va sinucide daca nu ma intorc. ce e de facut? ajutati-ma plizz;(

Răspuns Câştigător
| bebitza_3258 a răspuns:

happy... fii promta! Explica-i in orice mod ca nu se poate ca iti place de altcineva. spune-i ca trebuia sa te pretuiasca atunci nu acum cand nu mai valoreaza nimic pentru tine.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu te complica, iti va fi si mai greu sa te scapi de el mai tarziu.

| Silviu591 a răspuns:

Lasa`l sa se sinucida. se mai duce un prost big grin

doar nu ai vrea sa stai din mila cu el...

| Missbabydoll a răspuns:

Si eu am am un fost prieten care m-a amenintat ca se sinucide daca nu ma impac cu el. Eu nu m-am impacat si se pare ca el intre timp a uitat sa se sinucida. Nu te mai agita, e doar santaj sentimental ca sa te intorci la el. Cel mai bine ar fi sa nu-i mai raspunzi la telefon si sa incerci sa-l eviti. Nu de alta, dar sigur daca ii explici inca o data si inca o data tot nu va intelege.