| anonim_4396 a întrebat:

Am postat pe Facebook o poza cu un vecin ca sa-l fac gelos pe ex-ul,iar el m-a blocat,crezand ca este iubitul meu,dar i-am explicat ca de fapt este vecinul meu...El mi-a spus ca era momentul sa ma blocheze fiindca vrea sa uite de trecut,dar cand imi povesteste de altele,cum e? Duminica trecuta m-am intalnit cu el,fiindca ma batea la cap sa-i dau lantisorul de soldat (mi l-a dat cu imprumut),apoi i-am spus "Tot ce am avut de zis,ti-am zis pana acum,o zi buna!" si i-am intors spatele, reactiile au inceput sa apara :fuma la greu, vorbea cu cineva la telefon si gesticula, m-a sunat de vreo 10 ori in seara aceea..Mentionez ca el se comporta foarte vulgar cu mine si indiferent,inainte ma facea usuratica si materialista etc.,dar inainte sa ne vedem,el nu a pomenit cuvantul "impacare", apoi cand am plecat din Iasi, atunci mi-a spus ca despre asta voia sa discutam, desi nu am incredere in el. El nu mai voia sa se impace cu mine..Am avut certuri foarte grave si cu mama sa,nu ma are la inima si ma ruga sa-l uit,ca ii urmaresc banii si ca-mi bat joc de el! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi,sau sa imi spuneti daca mai exista o sansa de impacare.El azi mi-a zis ca nu mai vrea nicio relatie,se comporta rece cu mine la telefon...El are programul incarcat (scoala,scoala de soferi si servici).Mi-a zis ca daca este intr-o stare nu tocmai buna, va trece strada cand ma va vedea.I-am zis ca daca mai vrea sa vorbim, sa ma sune! Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi, sau sa imi spuneti daca mai exista o sansa de impacare.Sau ce trebuie sa fac ca sa fie in limba dupa mine si sa sufere cum am suferit si eu? Va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Tipul este toxic pentru tine. Si ce te mai intereseaza daca te-a blocat sau nu pe Facebook? Despartiti-va. Ai descris comportamentul unui om slab din punct de vedere psihic. Nu trebuie sa faci nimic. Nu va mai vorbiti. Gata. S-a terminat. O astfel de relatie nu poate sa continue pentru ca este toxica. Sanatate multa!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca relatia asta nu merge, de ce tragi de ea? las-o naibii, nu se poate cu certuri, sicane, mistocareli cu vecinii si alte porcarioare, mai puneti mana pe carte si lasati jocurile prostesti.
Nu, nu poate exista sanse de impacare cand tu il sicanezi si faci misto cu pozele vecinilor, cand va certati si va jigniti, deci, las-o balta ca asta nu-i dragoste si nici prietenie.
Cat priveste rautatea sufleteasca, ai grija ce-i doresti lui, ca lei vei primi tu!

| corbulalbrosu a răspuns:

Relatiile cu "nabadai" in care predomina cearta, insulta, gelozia, neincrederea, etc. sunt sortite mai devreme sau mai tarziu esecului. Este inutil sa te "inhami" intr-o asemenea relatie, pentru ca pe urma sa realizezi ca "unul trage hais iar altul cea" si totul de fapt pana la urma urmei este... fara rost.

| mihai69 a răspuns:

Eu zic să mergi mai departe și să închizi definitiv acest capitol.
Sau dacă ești masochistă, chinuie-te mai departe cu el.

| sensualus a răspuns:

Pai dc sa fie gelos, ca nu erai in poza cu vecinuhappy

| MidnightR a răspuns:

Nu inteleg dorinta unor fete ca dupa ce au iesit din ****, sa vrea sa intre inapoi.

| anonim_4396 explică (pentru MidnightR):

Ai grija cum vorbesti! Nu accept mistourile si injuriile, clar? Nici nu ma cobor la nivelul tau!

Răspuns utilizator avertizat