| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Am si eu nevoie de ceva pareri. Mie mai demult mi-a placut un tip. Nu a vrut sa fie cu mine, m-am tinut dupa el si pana la urma am renuntat. Asta era prin octombrie anul trecut. Aveam id-ul lui in lista dar nu vorbeam deloc cu el, sau el cu mine. Prin scoala, la fel nu ma baga in seama.
Azi dimineata cand eram pe hi5 am vazut ca mi-a vizualizat el profilul. Nimic deosebit am zis. Azi la scoala eram afara cu o colega si l-am vazut ca se uita la mine, in ochii mei. A doua pauza coboram scarile si el era putin in fata mea. S-a oprit in loc si se uita fix in ochii mei pentru cateva secunde(au observat si cateva prietene asta). Ne-am intalnit aceeasi pauza afara si i-a dat un cot la un coleg de-al lui si iar se uita fix la mine si dupa ce am trecut se uita dupa mine, mi-a zis o colega. Urmatoarea pauza iar ne-am intalnit; s-a uitat cateva secunde la mine si apoi cand m-am apropiat mai mult se uita la colega mea si s-a impins in ealaughing si radea cu colegii. Apoi stateam eu cu aceeasi fata si s-au uitat iar inspre noi; nu stiu sigur daca la mine sau la ea.
In seara asta eu mi-am pus la status : "Si Credeai ca de ma lasi. Tu n'o sa mai ai Urmas? Uite ca ti'am aratat, ca locul tau s-a OCUPAT" si cand a intrat el si-a pus,, suparat rau de tot", dar nu mi-a zis nimic pe mess(bine, ca niic inainte nu zicea).
Intrebarea e: ma place pe mine sau pe colega mea? Cum aflu asta? Si ce sa fac? Ca nu vreau sa vorbesc cu el pe mess... Timid nu cred ca e, mai degraba baiatu de cartier, deci nu e vorba de timiditate aici. Nici eu nu sunt, dar nu vreau sa ma duc la el iar pentru ca m-a refuzat o data si sunt foarte orgolioasa. El e a 11a si eu sunt a 9a. Stie ca l-am placut dar nu a vurt sa fie cu mine atunci, facea misto ca-l plac si chestii. Nu vreau sa fiu impreuna cu el, ca nu-mi mai place + ca am prieten, dar vreau sa stiu: ma place? fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Acest baiat are o atitudine cam iamtura, nu as fi zic ca este in clasa a 11ahee hee. Eu zic sa il lasi in pace si sa iti vezi de viata ta si de prietenul tau.Probabil ca le-a zis prietenilor intamplare cu tine si de asta se uitau crede ca te are la degetul mic, de fapt asta vrea sa arate in fata prietenilor dar in sufletul lui poate isi da seama ce a pierdut. Bucura-te de relatie pe care o ai.happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca da, mai ales daca se tot uita in ochii tai vrea sa te faca sa te dai la el, tu nul baga in seama si fate ca nimic nu s-a intamplat, daca tot insista cu privirile ciudate si se mai baga in fata ta spune-i sa te lase impace si ca te deranjeaza dar cu un ton sever. Acum e randul tau sa faci misto de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fi sigura de raspuns, plimba-te o saptamana cu o alta prietena sau chiar singura, astfel incat sa iti dai seama daca intr-adevar el se uita la tine. Bafta.