| ingerassecret a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi in urmatoarea problema:Ma impacasem cu fostul meu prieten in septembrie.Si din septembrie pana acum, am fost impreuna.Ne-am inteles bine, nu prea au existat certuri, el chiar se schimbase in bine si totul era frumos sad...insa,acum 2 zile ne-am certat.I-am gresit cu ceva si el nu a trecut cu vederea si a pus punct relatiei noastre.
Mi-a zis ca el inca mai tine la mine, dar numai vrea sa aiba o relatie cu mine, si sa ramanem prieteni.Am incercat sa fac tot ce am putut,sa mai salvez ceva, dar nu am reusit sad.
Astazi am iesit prin oras, si a iesit si el cu prietenii lui.Incepuse sa se bage in seama cu mine, m-a luat in brate, cauta tot felul de motive ca sa puna mana pe mine etc...
Ce sa mai inteleg din gesturile astea? De ce mai face aceste gesturi daca tot spune ca numai vrea sa fie cu mine?
Voi ce credeti? s-au ce ma sfatuiti sa fac in continuare?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Priveste inainte,,, nu te uita inapoi. Nu o sa.ti para rau, fii sigura! An Nou fericit!

| SkyPilot a răspuns:

Tot trecem greu peste o despartire, chiar daca noi suntem cei care am initiat-o.
Un sfat nu pot sa iti dau, depinde de varsta voastra, de ce i-ai gresit, de personalitatile voastre... sunt multe variabile. Eu personal nu cred in chestia asta cu amicii. Vezi-ti de viata ta si asteapta sa vezi ce face, dar nu il mai lasa sa te atinga.

Răspuns utilizator avertizat
| Capriciu a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti vezi de viitor sa itigasesti pe altcineva, eu consider ca el face asa din cauza ca sa te faca sa te simti prost fata de prieteni sau ca vrea sa plateasca cu aceeasi moneda parerea mea.

| MarkoCarrola a răspuns:

Cred ca era beat

| Pitica2000 a răspuns:

Asteapta.timpul le va rezolva pe toate