| sorina18 a întrebat:

Astazi am iesit pe afara cu fostul meu prieten si cu un prieten de al lui.Ne-am jucat tenis si pe urma am stat pe banca sa mai vorbim.Fostul meu prieten a venit si m-a luat in brate,ma tinea de gat,imi zambea, m-a luat de mana,imi spunea sa stau la el in bratesad. Prietenul lui l-a intrebat de ce nu se impaca cu mine si el a spus"de ce ma zapacesti cu intrebarea asta, ti-am zis ca numai vreau sa mai ma impac cu ea"sad si apoi prietenu lui a spus"pai de ce faci aceste gesturi cu ea?, de ce nu te mai impaci cu ea?"si fostul a raspuns"mi-e lene"sad.
Ce sa mai inteleg?sad
Credeti ca mai exista vreo sansa de impacare dupa gesturile lui?straight face
Ce sa inteleg din aceste gesturi?sad
Eu chiar tin la elcrying

11 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu te intrista de acum.
Ce-i drept, e posibil doar sa se joace cu tine dar e si mai posibil sa te vrea inapoi dar nu o si spune prietenului lui.
Am mai vazut cazuri in care un baiat o placea. ce o placea, chiar iubea o fata si se ascundea ata de bine de cei din jur ca nimeni nu stia de iubirea lui pentru fata respectiva. Si intr-o zi au fost impreuna. Tot ce poti tu sa faci e sa-i raspunzi la toate gesturile, sa fii dragastoasa si daca e sa fie, va fi.

| AshuraElric a răspuns:

Nu este pregatit pentru o relatie serioasa. Tine la tine,poate te place mai mult decat iti imaginezi tu, vrea sa-i fi aproape, dar toate astea in lipsa responsabilitatilor unei relatii.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el despre asta, sa stii daca se merita sa-l astepti.
Acum depinde si de motivul pentru care v-ati despartit, daca ati facut-o din plictiseala (relatia voastra nu evolua deloc)inseamna ca niciunul dintre voi nu stie ce-si doreste de fapt de la celalalt.

| neutrino a răspuns:

Se joaca cu tine in timpul liber, pentru el esti o jucarie, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdaaa.Presupun că e un tip de ''cartier'',''şmecheraş, nu glumă''...
Gesturile lui par a fi din dragoste.Doar voi ştiţi prin ce aţi trecut şi motivul despărţirii voastre.Probabil crede că relaţia pe care o aveţi acum, una de amiciţie, prietenie, e mai convenabilă pentru voi, cu toate că vă comportaţi ca 2 iubiţi.E posibil să se simtă mai liber aşa. Evident, astea sunt doar presupuneri, pentru că nu îl cunosc şi nu am de unde să ştiu răspunsul corect.
TU îl cunoşti.Îţi poţi da seama chiar şi când te priveşte, când îţi vorbeşte, dacă mai ţine la tine.

Ideal ar fi să vorbeşti cu el despre asta.Să îl întrebi :
''Auzi...de ce ai spus că nu mai vrei să ne împăcăm, dar continui să te comporţi cu mine ca şi cum am fi împreună?''
Îţi spun din proprie experienţă. Până nu lămureşti situaţia, te vei măcina muuuult!

Un week-end plăcut!

| Skay a răspuns:

"i-e lene" sa zica hai sa ne-mpacam?laughing. Mda...e prea multa munca rolling on the floor. Acum sa fim seriosi. Eu cred ca si el tine la tine, dar nu stie cum sa-ti zica. E imposibil sa-ti "fie lene" sa te-mpaci cu cineva. Asa ca intreaba-l tu pe el daca vrea sa va impacati. Succes! A, inca cea :ai castiat sau ai pierdut la tenis (din pura curiozitate laughing)) )

| sorina18 explică (pentru Skay):

Am castigatbig grinlaughing

| Skay a răspuns (pentru sorina18):

Felicitari!

| sorina18 explică (pentru Skay):

Mersibig grin

| Skay a răspuns (pentru sorina18):

Multumeste-mi cu o fundalaughing.

| alma17 a răspuns:

Ii place sa se joace cu sentimentele tale, dar cred ca prietenul lui tine la tine pentru ca nu spunea aceste replici daca nu tinea la tine sau cine stie poate ii esti buna prietena.

| MateInfoBLABLA a răspuns:

Din proprie experienta iti spun, El face chestile astea cu tine deoarece crede ca orice ti-ar face tu ti prea mult la el si nu ai cum sa te superi si se poate impaca daca ar vrea oricand cu tine. Lui ii place doar sa se "joace" cu tine sa iti creeze sentimente etc... Ai grija ce faci! bafta big grin