| LonelyGirl15 a întrebat:

Am si eu nevoie de un raspuns repede. am un prieten(cu sens de amic) care s-a despartit de prietena lui acum cateva luni. aproape merau cand vorbim incearca sa ne asemene intr-un fel. adica i-am spus ca tata e din alta tara si el a zis ca si fosta sa prietena era din alta tara da stabilita aici! si chesti de genul asta. ce credeti mai tine la ea? incerca sa ma faca tradatoare(s-au despartit fiindca ea la inselat)? sau incearca sa dea de inteles ca ma place? va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Probabil vrea o relatie cu tine, dar traieste si in trecut, adica mai are ceva sentimente si pentru ea.Este posibil sa se fi apropiat de tine pentru ca te asemeni cu fosta...

3 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Inca o mai place sau pur si simplu asociaza multe lucruri cu ea din obisnuinta.
Am avut si eu o relatie de un an si jumatate,iar cu toate ca nu-l mai iubeam, o perioada multe lucruri imi aminteau de el, le asociam cu el din pura obisnuita.Cu timpul iti trece, uiti, poate lui ii ia mai mult timp.

| Erika:) a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa vorbesti mai deschis cu el sa il intrebi ce s-a intamplat de fapt intre el si fost prietena (poate asta este raspunsul la intrebarea ta. poate de aceea s-a despartit deoarece te place pe tine)

| Erika:) a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa vorbesti mai deschis cu el sa il intrebi ce s-a intamplat de fapt intre el si fost prietena (poate asta este raspunsul la intrebarea ta. poate de aceea s-a despartit deoarece te place )