| anonim_4396 a întrebat:

AM si eu o intrebare.Am 15 ani si marimea penisului de 14 cm.Este normal pentru varsta mea? O sa mai creasca sau ramane asa? Tin sa spun ca e cam tot aceeasi marime de vreo 6 luni, si imi e frica ca nu se va mai dezvolta.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dimensiunea penisului tau este cat se poate de normala chiar daca va ramane la aceasta dimensiune, deoarece se incadreaza la categoria "medie" cu care vei reusi sa satisfaci pe deplin probabil 9 femei din 10. Dezvoltarea penisului in privinta dimensiunilor sale ca lungime si grosime se definitiveaza in jurul varstei de 16 ani. In perioada de dupa implinirea varstei de 16 ani si pana la atingerea maturitatii fizice a organismului, se pot produce unele posibilele modificari privind dimensiunea penisului insa de obicei sunt cu totul nesemnificative. Aceasta constatare/remarcare sau starede fapt, este stabilita atat stiintific cat si pe baza studiilor si observatiilor medicale. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare, va mai creste, macar pana la 18 ani.