| Adiboss2004 a întrebat:

Am 13 ani și vreau sa știu dacă mărimea penisului meu este buna pentru varsta mea. Am 15 cm.Este bine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca te preocupa in primul rand marimea "sculei" tale doar pur teoretic din moment ce inca nu ti-ai inceput viata sexuala. Dar chiar si asa este mult prea devreme sa se poata da un raspuns care sa fie considerat ca fiind corect, deoarece la varsta ta abia a inceput dezvoltarea organelor genitale din punct de vedere al maturizarii sexuale. Pana cand tu vei deveni major, penisul tau s-ar putea sa mai creasca foarte mult dar exista chiar si posibilitatea de a stagna sau cresterea sa fie si una foarte mica, deci este prematur sa ne pronuntam pe o asemenea problema. Probabil ca dimensiunea din acest moment poate fi apreciata ca fiind mare, mult peste o anumita "medie" valabila pentru varsta adulta, insa o astfel de apreciere este subiectiva fiindca este imposibil sa stim/apreciem cat este de "precisa" masuratoarea si automat si o asemenea afirmatie. Sanatate!

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Emic dimensiunea penis trebuie sa fie egala cu dublul varstei

| Violleta2022 a răspuns:

Daca folosesti o linie si o pui PE penisul tau, atunci vei constata probbail ca este mai putin. Multi pun linia langa penis sau dedesubt. Deci masoara din nou si vino cu masura exacta.

| Emilian65 a răspuns:

Da,este bine.

| xunshu a răspuns:

Hey! Nu-ti face griji. Esti inca mic. Am un prieten care are 19 ani si are marimea penisului tau. happy Esti in crestere si pentru varsta ta zic ca este chiar ok.