| Anonymullll a întrebat:

Am 21 de ani si mărimea penisului in stare erecta 13-14 cm.Este normal?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La varsta asta, chiar daca nu-i normal, tot nu ai ce-i face.
Este micut intr-adevar, dar altul nu-ti mai creste!
Documenteaza si invata tehnici si pozitii ajutatoare, ca sa fii capabil sa satisfaci o fata/femeie, macar sa ai o multimire sufleteasca, ca poti oferii satisfactia asta, femeii iubite.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lungimea de 14 cm poate fi considerata ca fiind marimea ....normala. Penisul tau are marimea medie (statistica) valabila pentru barbatii maturi din tara noastra. Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, efectuate de catre medici, cercetatori si experti in cadrul unor experimente si studii efectuate la solicitarea producatorilor de prezervative, ca statistic exista anumite dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa, de arealul geografic si de anumite caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm unde te incadrezi si tu. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea. Doar asa poate sustine acte sexuale suficient de lungi incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca barbatul nu se reuseste sa-l tina in stare erecta un timp suficient de lung, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfcuta. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e strâmb, în zig-zag, verde-n dungi sau cu capul mai mare ca al unei mânătărci, e perfect normal.

| Emilian65 a răspuns:

Este in limitele normalului.

| Frank51 a răspuns:

Se putea si mai bine.

laughing

| Plato a răspuns:

Este normal.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Da bineinteles. Nu conteaza marimea, conteaza ce stii sa faci cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este Medie, marimea medie a penisului varieaza intre 13 si 15-16 cm.

| mihaicelsfant a răspuns:

Micutlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Vezi ca s-au impartit pijamalele si ai uitat sa iti bei laptele cu cacao.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru anonim_4396):

Dap
imediat ma duc afaralaughing

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

De ce toti va ingrijorati de marimea penisului, dar nu si de coeficientul de intelgenta?

| aquacarpatica123 a răspuns:

Nu