| rapidistarapid a întrebat:

Am si eu o intrebare: am facut dragoste cand eram la ciclu, atunci am facut-o prima data eram virgina. Nu stiu daca ma dezvirginat pentru ca nu l-am lasat sa o bage mult si sa nu se apese ca daca apasa ma durea si nu a apasat a bagat doar cat sa nu ma doara. Am facut dupa 2 saptamana un test de sarcina si a iesit ca nu am ramas si dupa inca o saptamana jumate am mai facut inca unul sa fiu sigura si tot la fel, nu sunt. Dar nu inteleg de ce nu imi vine ciclu, sunt speriata nu stiu din ce cauza. Pot patii ceva daca am facut-o prima data pe ciclu? Se poate bloca ceva? E normal sa imi intarzie ciclu si cam cat timp? Va rog sa imi raspundeti. Multumesc.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa zicem ca poate fi considerata normala o intarziere de maxim 5 zile. Eu zic sa repeti testul de sarcina si apoi sa mergi cat mai repede la ginecolog.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonală. Pentru mai multe detalii mergi la ginecolog.

| ShineMe a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala, cel mai bine ar fi sa consulti tu un doctor ginecolog si iti va spune el mai exact.

Răspuns utilizator avertizat
| giuseppe a răspuns:

Poate sa iti intarzie si o luna pana la aparitia ciclului nu esti insarcinata dar este de preferat sa nu mai faci niciodata in perioada aceea