| tavy a întrebat:

Am si eu o intrebare am facut dragoste cu prietena mea si nu m-am terminat in ea dupa cateva minute am facut din nou e posibil sa ramana sperma pe, conducta, si sa ramana insarcinata? va rog sa ma ajutati

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil sa ramana sperma pe uretra sau in santul balano-preputial si sa ramana insarcinata. Depinde doar de cat de fertila era perioada din ciclul ei menstrual.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e posibil. De ce nu folosesti prezervativ? Esti pregatit sa devii tata? E ea pregatita sa devina mama? S-au mai dat raspunsuri la astfel de intrebari... Si lichidul pre-ejaculator contine spermatozoizi care pot ajunge la ovul sa-l fecundeze>sa ramana insarcinata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, e posibil daca e in perioada fertila, sa faca un test de sarcina pe care sa il repete dupa 2 saptamani abia atunci esti sigur de rezultat.

| Sara a răspuns:

Totul depinde de organismul tau. Se poate, si inainte de ejaculare cativa gandacei sa fi plecat la plimbare, nu ai de unde sa stii. Nimeni nu isi poate controla organismul atat de bine precum vrem noi sa credem. Dupa ce ai ejaculat, ar fi fost bine sa te stergi, si sa astepti macar jumatate de ora. Unii zic ca a 2a ejaculare vine mai greu, la altii mai usor. Nu o mai faceti fara prezervativ. Nu sunt eu in stare sa va judec, stiu ca e mai placut fara, dar protejati va intr un fel. Sa se duca prietena ta la medic sa sa ia anticonceptionale gratuit. Macar nu stati cu frica. Saptamana viitoare cumpara i un test de sarcina, sa faca, iar daca apar 2 liniute ganditiva ce aveti de facut. Sper ca asta sa va fie la amandoi invatatura de minte, iar ea de fiecare data ar trebui sa puna piciorul in prag.,, fara caciulitza nu fac nimic '' laughing
Sper ca ti am fost cat de cat de ajutor... totul depinde de organismul tau, voi stiti ce a fost acolo.
Pa pa.

| Parintele a răspuns:

Teoretic da, este posibil. Acum depinde daca este si ea in perioada fertila ca sa ramana insarcinata.

| MarYoBenucci a răspuns:

Am m-ai raspuns la o intrebare e genul acesta happy da indicat este ca dupa actul sexual sa te duci frumusel la toaleta sa iti speli cocoseluwinking si sa faci pisu pentru a numai ramanewinking bafta

| planningmanager a răspuns:

Ma intreb ce are lumea impotriva prezervativului...
Daca iti place riscul, de ce nu faci pungee-jumping?