| Roza21 a întrebat:

Am si eu o intrebare ca ma roade curiozitatea sa stiu si eu un lucru pe care nu am curaj sa intreb pe cineva cunoscut. Vreau si eu sa stiu la baieti cum e atunci cand li se scoala? adica sincer nu inteleg asta se poate controla? ce se intampla daca lovesti pe cineva acolo jos cand are erectie?

5 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

rolling on the floor n-ai cum sa controlezi asa ceva. pur si simplu cand vezi, auzi, simti ceva in leg cu sexul nu o poti controla, se scola si ramane tare ca piatra o perioada, in schimb o poti controla sa se scoale cand vrei da dupa numai, e cam nesimtita si independenta.

| NuDauFunda a răspuns:

Pai practic muschiul respectiv are o contractie voluntara, il poti controla. Daca reusesti sa il lasi intentionat relaxat atunci nu intri in erectie orice-ar fi. Daca il contracti fortat ti 'se scoala' si fara alti stimuli, dar mai greu, de obicei doar daca intra in contact cu alt obiect, datorita terminatiilor nervoase. Daca 'ii dai libertate', ca sa spun asa, se contracta singur, cand exista stimuli externi. Odata fiind in erectie e la fel, daca relaxezi muschiul si nu exista stimuli externi in 2-3 minute cam revine la forma initala... daca pui presiune acolo, nu-si mai scade dimensiunile in veci big grin Sigur, dupa ejaculare orice-ai face pierzi erectia dupa nu mult timp. Apoi abia dupa 10-15 minute poti intra din noi in erectie.
Sper ca te-am lamurit laughing Apropo, cati ani ai cate intereseaza chestia asta? big grin

| Roza21 explică (pentru NuDauFunda):

Am 17 si am pus intrebarea pentru ca sunt foarte curioasa mai ales cand am si prieten(si mas simti penibil daca las intreba pe el)//da stiu erau si niste cratime pe acolo//

| AndreiIulian a răspuns:

Pai practic poti controla inainte de erectie, dar daca aceasta deja a intrat in actiune, nu poti face nimic in afara de a asteptahappy
In legatura cu chestia cu lovitul. mai bine nu!
Depinde in ce parte o,, tine" baiatul respectiv, dar poate fi foarte dureroasa sau chiar din contra...

| claudiull a răspuns:

Nu se poate controla, i sa scoala si gata.nu cont daca e in erctie sau nu durerea e aceeasi