| Edwdw a întrebat:

Cred ca am trimis si o intrebare fara text dar voi afla la finalul mesajului dupa Send. Acum problema ar fi urmatoarea, am cunoscut o tipa acum 2 ani si, si acum suntem impreuna. Se pare ca totusi lumea nu prea ma suporta pe mine pe langa ea, referindu-ma la cei din zona ei, bun, pana aici toate si frumoase, pana la urma inevitabilul se intampla si afla lumea de noi doi, oricum noua nu ne pasa. Treaba apare in felul urmator, desi au aflat mai marii"pauni" de acolo, ei continua s-o tina pe a lor, o suna, o baraie, ea bineinteles imi e fata cuminte si sta in banca ei, insa azi s-a intrecut masura, un coleg, fost coleg de-al meu, o suna, el aflase ieri de mine si ea si am inteles ca a si comentat, ma intreb, oare de ce nu au curaj sa comenteze cand sunt de fata, totusi comentariile astea, in special la adresa mea le face periodic, dar niciodata cand sunt prezent, bun, dar azi a intrecut masura, o suna, bineinteles sa iasa ea afara, nu raspunde, dar vreau sa raspund eu, mi se parea normal sa raspund eu daca tot eram cu ea, bun, nu raspundem, bineinteles ca ma si enervasem, aflu ca deja era paun ieri si comenta de mine, azi imi suna prietena, in sfarsit reusesc sa ma calmez, ajung acasa, la 10 jumate vb cu prietena, imi zice, pai stii, m-a sunat ala si mi-a zis ca trece pe aici, la ora 23 ce vroia el, s-o salute, nu putea s-o salute cand a sunat-o, pai sa ma iertati dar nu stiu cui nu i-ar sari tandara, cine nu ar turba, ieri ma harai pe la spate, azi imi suni prietena, nu-ti raspunde, si mai si insisti la ora 11 noaptea? Imi ies din minti, de ce nu pricepe ca e ocupata, de ce vrea sa ma dea el de prost, am fost la un pas de a pleca si sa ajung sa-l pocnesc fix la ea in poarta insa m-am retinut, stiam ca ea nu mi-ar calca stramb insa el vrea sa-mi rada in fata. Acum sa va intreb eu, cine ar fi atat de prost sa incerce sa-i rada in fata unuia pe care nu-l cunoaste nici cat negru sub unghie, dar cine ar accepta asta fiindca sa fiu sincer ma cam roade un gand insa va intreb cum ar fi mai bine ca s-ar putea sa turbez si sa-mi pierd controlul si sa fac vreo tampenie, ori daca pana acum era salut salut, de acum ce e, ca eu ma gandesc sa-l curentez cand mai vine sa-mi stranga mana, ori sa astept pana imi va spune ceva in fata, nu are curaj, sa astept oare momentul ala? Prietena mea zice sa nu fac vreo tampenie dar nu suport, ea de ce ma roaga totusi sa nu fac vreo prostie, ii e frica pentru mine? De ce i-ar fi cand stiu ca-l pun in cur dintr-un dos de pumn? Nu stiu ce sa fac, turbez si nu vreau si totusi nu vreau sa mai inghit tampeniile astea, ca nu mi le zic niciunu in fata, n-au curaj, dar nu suport sa fiu discutat pe la spate si nici sa-mi mai deranjeze mandra cu toate invitatiile lor. Astept parerea vostra ca eu ma pierd gandindu-ma ca am sa fac o mare tampenie pierzandu-mi controlul.

Răspuns Câştigător
| mikero a răspuns:

Practic vorbesti cu el ce si cum purati o discutie,daca iti convin raspunsurile,cadeti la pace ceva, daca nu si iti permiti sa nu tio iei pe urma, simplu il arzi si aia e

1 răspuns:
| BbyBoop a răspuns:

Buna.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el fata in fata,sa ii spui ce nu iti convine.Dar sa incerci sa iti pastrezi calmul,oricat de greu ar suna pentru ca prin felul acesta ii demonstrezi ca tu nu te cobori la nivelul lui si ca, spre deosebire de el, poti sa spui lucrurilor pe nume.winking Succes.