| yulia_1981 a întrebat:

Am si eu o intrebare: ce e in mintea unui baiat atunci cand o fata virgina e de acord sa aiba o relatie strict sexuala cu el, iar el ii spune ca ii trebuie timp sa se gandeasca pentru ca nu s-a mai aflat in situatia de a dezvirgina o fata?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Simplu: ii e teama ca nu va iesi prea bine, si nu vrea sa strice un moment important din viata unei fete, de aceea are nevoie de un timp de pregatire. Banuiesc ca baiatul e de treaba, e simtit, daca se gindeste la asta

| dan_2834 a răspuns:

Cred ca spune asa ceva pentru ca se gandeste atat la el,cat si la acea fata care e virgina. Poate nu se simte pregatit pentru asa ceva, fiind prima data cand este pus in situatia asta, si nu vrea sa iese "urat". Poate vrea sa o faca pe acea fata sa se simta bine si el nu stie cum sau daca o sa reuseasca.

| Betty18 a răspuns:

Wow ce ciudat! cam grabita fata sa scape de virginitate daca vrea o astfel de realtie!straight face

poate acelui baiat ii place fata, vroia o relatie mai serioasa si nu se astepta la o astfel de propunere! ii este si putin frica deoarece nu a mai fost cu o fata virgina!

| MeMyseIf a răspuns:

Da,sunt astfel de baieti carora nu le place sa aiba de-a face cu "virginele" din mai multe motivelaughing

| B3b3_3769 a răspuns:

Frica,nesiguranta daca te iubeste in mintea lui apar alte ganduri cum ar fi sicksa nu piarda dupa ce dezvirgineaza aceea fata (sentimentul poate fi ciudat)
-sa nu apara probleme cum ar fi sarcini inbolnaviri si altele
Sincer daca o faci cu orcine gandeste-te dupa ce se desparte de tine incepe sa te faca curva si in toate felurile i-ai stisfacut placerile trupesi dar dupa se da la alta vazad ca faci ce vrea el "marita sa iti pierzi virginitatea pentru unu ca asta?"

| sakuntala a răspuns:

Eu cred ca el nu doreste doar o relatie strict sexuala cum ai spus. poate doreste si implicare emotionala si daca tu ai cerut doar atat poate ca nu are chiar o parere buna despre tine.Nu cred ca merita oricum sa ai doar o astfel de relatie ci ar fi bine sa faci pasul asta cu baiatul la care tii.