| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa refuzi un baiat, sa ii spui ca nu vrei sa fii cu el, asa frumos, fara sa se supere?

Răspuns Câştigător
| PreaBunPtLumeaAsta a răspuns:

Sa nu zici doar prieteni ca e uzata zi ceva orginal cu aceeasi seminificatie... Nu vreau sa stric prietenia care ne leaga din cate stiu eu is cam zapacita de felul meu si chiar nu vrea sa stric nimic. De suparat tot o sa se supere. Ca sa ii alini supararea poti sa ii zici ca nu va afla nimeni de propunerea lui foarte frumos din partea lui si ca il respecti mai mult acum.

7 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Daca te place oricum se supara orice i-ai spune.
Spune-i si tu ca iti place de altcineva, mna.
Sau spune-i adevarul.
'Adevarul doare.'

| Mao a răspuns:

Cum poti zambi cand ii spui unui baiat ca nu il placi?
Macar sa ii arati sentimentul ca stii cum se simte si iti pare rau, nu esti toata numai zambete si 'stii, nu te plac'. Dupa are impresia ca razi de el si il doare si mai tare.
:]

| haiZI a răspuns:

Sincer tot se va supara putin.Replica:vreau sa fim doar prieteni, nu ajuta cu nimic.Se va simti doar si mai prost. Ii spui ca momentan nu vrei un prieten.pa

| BomBonika_9617 a răspuns:

Ii spui ca sa mai astepte ca nu esti pregatita sa ai o relatie cu el tongue

In viitorul apropiat poate ca as vrea sa fiu cu tine tongue:*

Cum spunea si haiZI tot se va supara putin dar o sa treaca repede :*

BAfta:*:* te log fundita :*

| Bianca_2742 a răspuns:

Stii nu pot sa ma cb cu nimeni o vreme vreau sa imi pun ordine in minte deci nu pot sa fiu cu tine scuze, asta este asa dar poti simplu nu su daca se supara asta este

| DennyxD a răspuns:

Poi oricum i-ar spune in sufletul lui tot va fi suparat putin.si chiar daca va reactiona nervos sau indiferenet, el daca te iubeste il va afecta presupun. Dar poti sa ii spui ca momentan nu esti pregatita pentru un prieten si o sa te mai gandesti sau sa ii spui ca vrei sa ramaneti prieteni.Si ink ceva: cand ii spui astea sa nu pari si tu suparata.ZAMBESTE! :* si. poti sa ii spui ca speri sa aiba succes pe viitor in dragoste.:*

funda?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spui ca nu esti pregatita sa ai o relatie cu el si ca nu vrei sa-i dai sperante false sau ca nu vrei sa-l faci sa sufere.

Sau poti sa-i mai spui ca u ti la el, dar doar ca la un prieten foarte bun sau la un fratehappy. La mine a functionat.happySper sa te ajute si pe tine.:*