| nyoentox2002 a întrebat:

Am și eu o întrebare! Este posibil sa mă pot muta in Anglia fara viză? Adică mi-am găsit o iubita româncă acolo care e mutată cu părinții ei! Adică dacă îmi fac rezidenta acolo, gen sa fiu luat în spatiu de părinții ei nu merge? Că cică pe lângă viză îmi mai trebuie și nu știu ce sanatate care mă ajunge cu totul peste 1000 lire

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara viză in UK poți merge doar că turist pe o perioadă limitată.

| mihai69 a răspuns:

Întreabă la amasadă.
https://www.mae.ro/foreign-missions/3561

| dullcat a răspuns:

Nu crezi ca e exagerat sa te muti in alta tara de dragul unei persoane pe care o cunosti de cateva saptamani?

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Normal persoana o cunosc de 2 ani maxim pe Instagram și vorbeam pe ici pe colo, și recent am inceput sa vorbim mai mult, am vorbit și pe camera! Pur și simplu îmi place fata, ziceam că asta e șansa mea sa am o iubita sa fiu și eu fericitcrying

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Din pacate ai cam supraevaluat toata treaba, fiindca nu asa se procedeaza, in mod impulsiv.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Acum am văzut și caracterul tipei aceleia și m-a înșelat cu unul mai urat ca minecrying(

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Mna, imi pare rau.Ia asta ca o invatatura pe viitor, caci in realitate dureaza mult mai mult de cateva luni pentru a cunoaste un om cu adevarat.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Chiar după ani, nu îmi mai bat capul cu femeile că nu merită, ce sa îmi pierd timpul și energia mea pentru ce?

| haileewatson a răspuns:

Nu

| Mihaela2023 a răspuns:

Ai dreptul sa stai doar 6 luni când intri în țara lor, dupa care pleci acasă şi intri din nou in țara lor. La fiecare intrare poți sta 6 luni. Succes!

| Mihaela2023 a răspuns:

Ai dreptul sa stai doar 6 luni când intri în țara lor, dupa care pleci acasă şi intri din nou in țara lor. La fiecare intrare poti sta 6 luni

| nyoentox2002 explică (pentru Mihaela2023):

Doar cu pașaportul?

| nyoentox2002 explică (pentru Mihaela2023):

Și îmi mai trebuie viză? sau pot doar cu pașaportul?

| Bobbi1234 a răspuns:

Nu poti merge definitiv fara viza. Doar in vizita. Si in vizita nu poti sta mai mult de 6 luni din cate stiu.